Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Furcsák a terhességi tüneteim....

Furcsák a terhességi tüneteim. Rosszat jelent, vagy volt másnak is ilyen?

Figyelt kérdés

6+3 napos terhes vagyok orvosi vizsgálat szerint. Az összes “7 hetes terhes vagy”, leírásban említik, hogy aki eddig nem émelygett vagy hányt, annak a hetedik héten “mindenképpen elkezdődik”.


Nekem eddig nem volt ilyen tapasztalatok, kezdjek aggódni?


Terhes tüneteim amúgy nem tipikusak, de vannak.


Tegnap szédültem (ülve, állva csak étkezés után lett jobb).


A melleimet néha érzem.


Hasmenésesebb székletem van normál széklet helyett


Illetve híztam az elmúlt két hétben három kg-ot. (Ezt szintén olvastam, hogy 1,5 alatt kellene maradjon a 12. hétig).


Szerintetek kezdjek aggódni, vagy lehet minden rendben ezekkel a tünetekkel is?


2022. nov. 6. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nincs olyan, hogy tipikus terhestünet. Mindenkinél más, a tünetek jönnek, mennek, valakinél enyhén, valakinél intenzíven.

Ne vonj le semmilyen következtetést a tünetekből vagy azok hiányából, megszűnéséből. Lazíts!

2022. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Két terhességem volt, tipikus terhes tüneteim nem voltak. Egyszer nem volt sem hányás, sem hányinger, fáradt sem voltam. Minden rendben volt mindkét terhességgel és a babák is egészségesen születtek.

Azt az appot, oldalt, ami azt írja, hogy mindenképpen hányni és rosszul kell lenni töröld, csak magadat idegesíted vele!


Boldog babavárást!

2022. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem émelyegtem es nem is hanytam terhesen.

Viszont en is azonnal vizesedtem, attól hízol szerintem te is. Majd lemegy. Ez jön-megy, aztán majd beállnak a hormonok es legközelebb a harmadik trimeszterben fogsz vizesedni, ha egyáltalán.

Hasmenés lehet terhessegtől is meg nem is, ezt nem tudhatod.

Szédülést sem tudhatod, attol van-e.

Mellfajdalom normalis.

2022. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell aggódnod.

Van akinél egyáltalán nem jelentkeznek tünetek, és van aki mindegyiket végig szenvedi.


Én is féltem, mert ikrekkel alig voltak tüneteim az első hetekben, holott az orvosom figyelmeztetett, hogy nagyon erősek lehetnek majd.


12. hétig nekem a világon semmi bajom nem volt. Utána hasmenés, terhességi dühroham, fáradtság, farkaséhség, szédülés, terhességi nátha, hányinger, fejfájás, migrén.

14. héten alakult ki a vészeshányás, még kórházba is kerültem miatta, utána 4 hétig voltam táppénzen.

A babáknak perszer ez az egész meg se kottyant :)


19. héten kezdett jobb lenni a helyzet.


Szóval ne rettegj, a tünetek jönnek-mennek és mindenkinél másképp jelentkeznek. Nem jelentenek semmit sem. Amíg nem vérzel, nem tapasztalsz erős hasi görcsölést, addig nincs mitől tartani.

2022. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem volt terhestünetem a menstruáció elmaradása és a hasam növekedésén kívül. Mégis terhes voltam. Ez a ,,mindenképpen elkezdődik" azokra jellemző akiknél ,,elkezdődik". Nekem nem egy, nem két ismerősöm ugyanígy volt mint én, hogy semmi tünete nem volt és mégis velem együtt, mindegyiküknek van gyereke.:)
2022. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen tipikus tünetekre soha ne alapozz mert mindenki más.Ha nem vérzel erősen és nem görcsölsz akkor elvileg nincs gond bár ez is egyéni de azért az erős vérzés már aggasztó és azonnal orvoshoz érdemes fordulni.
2022. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Basszus, vissza kell tuszkolnom a 6 hós babám, mert ezek szerint nem is voltsm terhes.
2022. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

"Az összes “7 hetes terhes vagy”, leírásban említik, hogy aki eddig nem émelygett vagy hányt, annak a hetedik héten “mindenképpen elkezdődik”."

Ilyet biztosan nem olvastál több helyen, mert nem így van, lehet valaki ezt írta, mert el volt keseredve, de attól még nem igaz.

Írom ezt úgy, hogy végighánytam a terhességet, a kornyezetemben meg szinte senki nem hányt terhesen.

2022. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Onnan tudtam hogy terhes lettem, hogy hirtelen nem bírtam elviselni a curry illatát,amúgy semmi más nem utalt rá.
2022. nov. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
1 hányásom vagy émelygésem sem volt. Semmi. Nyugi.
2022. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!