Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol fáj a méhen kívüli terhess...

Hol fáj a méhen kívüli terhesség és kb. mikortól vannak tünetei?

Figyelt kérdés
2022. júl. 19. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nincs tipikus tünet
2022. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

6 hetes terhesen nagyon rosszul lettem. Vert a víz, hányingerem volt, fájt a hasam, alig tudtam talpra állni. Bementünk a sürgősségire és a nővérek, orvosok azonnal méhen kívüli terhességre gondoltak. (Én nem, mert előtte 3 nappal voltam terhességmegállapításon UH-val.) De nagyon sietősen megultrahangoztak, az orvos megvizsgált. (Szerencsére csak ételmérgezés volt.)

Ezt azért írom, mert ezek a tünetek (ezek szerint) a méhen kívüli terhesség tünetei is lehetnek.

2022. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek nem volt tünete.

Terhesség megállapításra ment 7 hetesen. Kiderült h méhen kívüli 😓

Másnap kellett bemennie a kórházba. Gondolom azért nem azonnal mert nem volt tünete

2022. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azzal kezdődött, hogy elkezdtem barnán pecsételni az 5.hét elején. Semmilyen fájásom nem volt, csak bal oldalt a petevezetékem környékén, kb az 5.hét közepétől valami kapirgálás-lüktetés félét éreztem. Azt viszont állandóan.


Ez a kapirgálás érzés kicsit ahhoz hasonlított, mint amikor fésűvel finoman nyomkodja az ember a bőrét. A pulzáló lüktetést meg ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy félig leengedett lufiban egyik irányból a másikba nyomogatod a levegőt.



Nekem ez felszívódó lett szerencsére, nem kellett műteni.

2022. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szerencsére méhen belül van. :))
2022. júl. 21. 07:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam először pár napig barnás pecsételgetés volt, aztán erős vérzés (mint egy nagyon durva mensi) és egy rosszullét szédüléssel, alhasi görcsökkel, migrén... Utána egy hétig a kórházban az erős vérzés maradt meg, aztán szinte elmúlt aznap előtti este, amikor elkezdett a vér szivárogni a hasüregembe és műtöttek. Viszont akkor konkrétan semmi panaszom nem volt, pedig az orvosok sem értették, hogy nem fáj semmim ilyen állapotban.
2023. febr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom ami veled történt :(

Elképesztő, hogy ilyen dolgok előfordulhatnak. :(

Remélem azóta már minden rendben van. ❤️

2023. febr. 10. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!