Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elfelejtettem kérni javaslatot...

Elfelejtettem kérni javaslatot a nõgyógyásztól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam terhességmegállapításon, de azt valahogy az izgalom miatt elfelejtettem közölni,hogy már nem szeretnék dolgozni. A doki sem kérdezte. A háziorvosom már felvett táppénzre, de ugye kéne a veszélyeztetett terhességrõl valami javaslat vagy pihenés/táppénzre való javaslás. Egyébként Idõsek Otthonában vagyok nõvér.

2022. nov. 24. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Van valami oka, annak, hogy nem akarsz dolgozni? Kamu indokkal elèg gàz 9 hónapot otthon punnyadni.
2022. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegy, hogy miért? Ha 9 hónapot otthon akár lenni, akkor legyen!

Egyébként szólj a nőgyógyásznak, ha van sajátod, hogy kellene a javaslat.

2022. nov. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kamu indok? Szó sincs ilyenrõl! Idõsek Otthonában elég sokat kell emelgetnem…
2022. nov. 24. 19:12
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

1 öregek otthonába, kell emelgetni, pelenkázni az 50-60+ kg os embereket, fürdetni stb, szerinted ez nem elég indok.

Kérdező telefinálj be hogy ez lemaradt, vagy eesztbe tegye föl vagy beszaladsz érte.

2022. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Keress fel egy masik dokit, nálam megcsináltak a kockazatbecslést, ezzel kezdték hol dolgozok, mennyire veszélyes stb.
2022. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Ne aggódj! Terhesség alatt akkor mész táppénzre,amikor akarsz! Ehhez semmilyen javaslat nem szükséges! Ha úgyérzed innentől pihenni szeretnél,akkor szülésig táppénzen leszel! 😊 Más eset,ha magas rizikójú besorolásba kerülsz.. az már veszélyeztetett terhességet jelez,de akkor sem kell minden esetben táppénzre menned. Én veszélyeztetett terhes vagyok, de megkérdezte a háziorvos,hogy szeret ék-e táppénzre menni. Megbeszéltem vele, hogy nekem ennyi köszönöm szépen elég volt a melóból és szeretném magunkat biztonságba tudni! (Gyári munka,emelgetés,vegyszerek,napi 4 óra utazás,12 óra álló munka.) Szóval ne parázz,ha már táppénzen vagy,akkor maradhatsz is! 2 hétre adnak táppénzes papírt,de álltalában csak havi 1x kell makdenned érte és ha nehezen mozogsz,akkor már más is áveheti helyetted! 🙂 Minden jót neked és problémamentes gyermekvárást! Egy exápolónő! 😉


11hkm

2022. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De az a baj engem a 9-es kóddal vett fel a háziorvos táppénzre, holott semmi papírom nincs róla.. csak a munkám miatt. Ez így oké?

Annyit mondott, a legközelebbi ambuláns lapra írassam rá, hogy táppénz/pihenés javasolt! De az januárba lesz, akkor megyek a 12. hetes UH-ra.

2022. nov. 25. 18:03
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Semmi baj nincs ezzel. 9-es kód annyit takar,hogy terhesség miatt vagy táppénzen. Ennyi. Mint mondtam bármikor elmehetsz táppénzre terhesen a baba miatt, ha nem lennék veszélyeztetett terhes én akkor is itthon lennék, mert fontosabb a nyugalom számomra! Januárban majd jelezd az orvos felé, hogy írja rá az ambuláns lapodra, amit a háziorvos mondott és így teljesen fedve leszel a háziorvos felé is. A munkáltatód nem kutathat utánnad. El kell fogadnia,hogy táppénzre vett a házidokid. Szóval ne parázz, nem tesz jót a babának.
2022. nov. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Megnyugtattál!😊
2022. nov. 25. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!