Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most jöttem a védőnőtől,...

Most jöttem a védőnőtől, teljesen elszomorított, válaszolnátok? Cukros kérdés.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy már a terhességem eleje óta mindig van cukor a vizeletemben. Eddig minimális volt, épp hogy csak más színe volt a tesztcsíknak. Voltam emiatt már 8 hetesen terhelésen, ahol a 120 perces 8,4 lett. Be is utaltak cukorprofilra, de az meg teljesen normális lett, egyetlen egy magas érték sem volt benne, totál benne maradt minden érték a normális tartományban. Most viszont már elég sok cukor volt a vizeletemben, a véremben viszont csak 5,2. Azt mondta, hogy nagyon aggasztja, és szerinte ebből kórház lesz, mert a vesém nem működik megfelelően. :( Volt más kismama is így? A kórház miatt vagyok annyira kétségbeesve, mert MOST, ezen a héten, és a jövő héten NEM TUDOK kórházba menni. Nem tudom kire bízni a gyereket, a férjem nincs itthon, az anyukám 300 km-re van tőlem, más meg nincs, akire rábízhatnám. :(
2010. szept. 30. 09:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, 23 hetes vagyok most.
2010. szept. 30. 09:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt egyszer a terhesség alatt cukor a vizeletemben, de azóta nem volt semmi, kérd meg a dokidat hogy ajánljon olyan kezelést amihez nem kell befeküdni, mond el neki hogy nincs kire hagyni a gyermekedet, legalábbis én ezt tenném.

Remélem nem lesz semmi baj!

31 heteske

2010. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem folyamatosan jelen van a cukor a vizeletben, és sajnos egyre több... :S Remélem tud ajánlani az orvos valami más megoldást. Nagyon aggódom, mert nem akarom, hogy a babának baja essen, de ha belegebedek se tudok bemenni a kórházba. A védőnő minimum 4 napot mondott, itt ez a szokás. :(
2010. szept. 30. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy csak azért fektetnek be sokszor a kórházba, hogy levegyék magukról a felelősséget, de ott sem csinálnak sok mindent. Egy cukros kismamának diétára van szüksége, min. napi 5szöri étkezéssel. A kórházban csak 3szor adnak enni, a többit magadnak kell megoldani. Érdekes, hogyan, ha nincs, ki behozza neked a kaját. Nagyrészt feküdnöd kell és ennyi. Vércukrot mérnek, ugyanolyan készülékkel, amit meg tudsz venni magadnak a gyógyszertárban, ha valakinek cukorral van problémája, megéri megvenni. Illetve, vizeletet is néznek, amit szintén tudsz otthon mérni, ha veszel tesztcsíkot a gyógyszertárban. Ilynekor érdemes keton csíkot is venni. És a 4 nap alatt 1szer, talán kétszer vesznek majd vért. Annyi, hogy reggel és este rád néz egy orvos, beszél veled pár percet, hogy vagy, stb. Mindez megvalósítható otthon is. És, ha észleled, hogy nagy gáz van, akkor irány a kórház. Nyilván azért van cukor a vizeletedben, mert még nem diétázol (ha igen, akkor elnézést). Mindenképpen kérj időpontot egy diabetológustól (ne a védőnpvel konzultálj ilyenekről) és ő majd kiír egy diétát, amit ha betartasz és annak ellenére lesz cukor a vizeletedben, akkor tényleg irány a kórház.
2010. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Illetve, úgyis megéri otthon maradni, hogy a konzultációkra, vizeletvizsgálatra és a vérvételekre bejársz a kórházba. Ezt mind szerintem meg lehet beszélni az orvossal, hogy egyszerűen nem tudsz befeküdni a kórházba.
2010. szept. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!