Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan ne hízzak többet?

Hogyan ne hízzak többet?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok 10 hetes terhes, de már 5kg-ot híztam (47 kg-ról 52-re). Nem tudom, hogy mit csináljak. Szerintem nem eszem sokkal többet, de ez lehet, hogy csalóka, mert mióta terhes lettem folyton rosszul vagyok, ha üres a gyomrom. Úgyhogy ilyen 2-3 órákat bírom étlen, ha alszok, akkor 6 órát. Utána annyira ég a gyomrom és émelygek (ha salvus vizet iszok, akkor meg lemegy a gyomorsavam és attól vagyok rosszul), hogy valamit ennem kell.


Nagyon szörnyű, mert éhesen koncentrálni sem bírok. Járt valaki hasonlóan? Talált rá megoldást?


Glutént, tejet nem ehetek, úgyhogy alapból nem eszem se sok szénhidràtot se édességet.


2022. nov. 29. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Hát terhesen sajnos ez nem kívánságműsor. Nem teheted meg a babáddal, hogy koplalsz. Igazából már ez is sok, amit csinálsz.

Majd lefogysz. Addig meg keress valami terhestornát.

2022. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Hany centi vagy? Ha tul alacsony a kezdosulyod, akkor tok normalis a nagyobb hizas.
2022. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

158 cm vagyok. A normál tartományba tartozom. A nőgyógyászom és a védőnő is mondta, hogy figyeljek oda rá, hogy mit eszem.


Egyelőre nem látszik, de a nadrágaimat már kihíztam lett egy úszógumim. A mellem meg lassan E méretű lesz (eddig C/D között volt).

2022. nov. 29. 20:22
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Basszus, én meg már örülnék egy terhes hasnak.. 21 hetes vagyok, de csak 0.7 kg-ot híztam és lapos a hasam..
2022. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Én diétázok a cukor kiatt 2.5-3 óránként eszem.

Furcsa hogy nem.eszel szénhidrátot és ígyis hízol.De az a kis 5kg így is nagyon vékony vagy :)

Milyen vitamint szedsz?én az első terhességem előtr wlkezdtem szedni az elevitet 10 kg szaladt fel rám és még terhes sem voltam..ez a vitamintól volt

2022. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem valami nem ismert terhes vitamint ajánlott a nőgyógyász, pont a glutén+tej mentesség miatt. De sose tudom a nevét ;)
2022. nov. 29. 21:24
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Nyugi, nem fogsz se hetente, se havonta 5 kilót hízni.

Egyél ahogy jól esik, a védőnő meg a doki meg hagyjon békén, hacsak nem 15 tabla csokit tolsz be egy nap amit ugye nem teszel...

Én 25 kilót hiztam és nem tudom hova. Nadrág méretem végig maradt 40es, valahogy jöttek fel a kilók és én sem tudtam hova... Szerencsére engem nem zaklattak. Egyszer jegyezte meg a védőnő mikor kb 15 hetesen 10+kilónál jártam, hogy nem lesz jó, de mondtam neki, hogy dolgozom. Kutyát sétáltok napi 5kmt a hegyekben. Nem eszem vödör fagyit bigmekkel, nem tudom honnan jön a súly. Cukorterhelesem tökéletes lett, onnan hagytak békén. Hiztam de nem látszott, nem vizesedtem latszólag. Azóta is rejtély, és+8 kilóval hagytam el a kórházat ami 6 hétre eltűnt és ugyanannyi voltam mint amivel kezdtem a terhességet.


Szóval ha szerinted normális az étkezésed, ne foglalkozz a súllyal. Lesz majd a baba, méhlepény, a magzatvíz, a méhed, plusz vér, visszatartott víz, mell, nem tudod befolyásolni, ha meg diétáznál, annak mem most van az ideje. A természet tudja mi a dolga.

2022. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanígy voltam mint te, nem ettem többet, de többször keveset, mert én is folyamatosan éhes voltam. Az első trimeszterben feljött 3 kg, majd a 30. hétre már plusz 18 kg-nál tartottam. Eltelt azóta 4 hét, nem híztam semmit. Én sem értem. De ez van, a cukorterhelésem jó, a baba egészséges és nem nagyobb, magzatvíz mennyiség jó mindig… én elengedtem, majd szülés után leadom. 🤷🏼‍♀️
2022. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Az első terhességem alatt közel 30 kg jött fel, pedig ugyanannyit ettem mint előtte, talán egy kicsit kevesebbet mozogtam. Mindenki mondta mekkora vagyok, mert már nagyon korán kezdtek feljönni a kilók. Minden értékem rendben volt, és a kicsi se volt óriási, 3070 gr, 50 cm. 1 év alatt adtam le, illetve mentem a kiindulási súlyom alá.

Most a 23 hetes vagyok, és eddig +7 kg, pedig minden nap eszek egy kis nasit (mértékkel) mert nem bírom nagyon kívánom.

2022. nov. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én az első trimeszterben híztam a legtöbbet, utána csak 1-1 kg néha, de összesen 14 kg-t híztam. Ebből 10 le is ment szüléskor, és még 2 mire hazamentünk a kórházból, tehát összesen 2 kg plusz maradt rajtam, az is lement az első két hónapban. Tehát nem biztos, hogy folyamatosan hízni fogsz.
2022. nov. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!