Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek az orvosa szigorú...

Akiknek az orvosa szigorú ágynyugalmat írt elő, ők pl. a védőnőhöz sem mentek/mehettek el?

Figyelt kérdés

Eddig természetesen úgy gondoltam, hogy megyek, hisz megvan az időpontom jövő hétre, meg ez úgymond kötelező (négyhetente járok).

De most elgondolkodtam, ha csak fekhetek egész nap (és ezt is teszem), lemondtam minden más elfoglaltságomat, akkor biztos oda el kéne menjek?

Mivel a férjem dolgozik akkor, gyalog mennék, 15-15 perc oda vissza, amivel persze semmi gondom nem szokott lenni, de a sok fekvés miatt már gyengébb vagyok.

A fodrászt pl. lemondtam, pedig ha már azt nézem, mi mennyire megterhelő, oda hoztak-vittek volna autóval, és csak ülnöm kell.

Most hét elején voltam orvosnál, akkor rendelte el a folyamatos fekvést, méhnyak rövidülés és tölcséresedés miatt.


Ti, akiknek szintén folyamatos fekvést írtak elő, betartottátok, vagy volt 1-2 program, amit bevállaltatok így is?



2022. dec. 9. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is ágynyugalom van előírva (magas vérnyomás miatt). Ez nálam annyit tesz, hogy amit muszáj elintéznem, azt elintézem. Tehát a nagylányt elviszem iskolába, meg megyek is érte (10-10 perc), illetve védőnőhöz, orvoshoz is elmegyek. Sőt havonta egyszer szemöldökgyantára is. Külön programokat nem csinálok, pl. nem plázázok, nem kirándulok, stb.
2022. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a vedőnőt.

Én is fekvésre voltam ítélve, több ok miatt. De azért megfőztem és egy két dolgot megcsináltam. Szerencsére az elsővel volt ez. Nekem akkor azt mondta a védőnőm hogy ahogy érzem magam, ha kell kijön. Szerencsére egy tündér védőnőm van.

2022. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon komolyan vettem a fekvést, csak a fürdőszobába mentem ki. Védőnő kijött plusz telefonon beszéltünk.

(Annyira jól sikerült a koraszülés elkerülése, hogy mindkettő a kiírt dátum után született)

Orvosommal egyeztettem amúgy h mi fér bele az ágynyugalomba

2022. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
A védőnő nem kötelező 4 hetente.
2022. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt házhoz jön a védőnő, ha ilyen helyzetben van valaki. Hívd fel, hátha találtok rá megoldást.
2022. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy?
2022. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Megpróbálom elintézni telefonon vagy szerzek fuvart aznapra, akkor gyorsabban megfordulok.

29. hétben járok.

2022. dec. 9. 13:31
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Minden tanulmány azt mutatja, hogy az ágynyugalom nem csökkenti a koraszülés kockázatát, ellenben fokozza a thrombosiskockázatot és csökkenti az izomtömeget.

Ha rövid a méhnyakad, akkor progeszteron az elsőként választandó kezelés, az bizonyítottan használ, ellenben az ágynyugalommal, ami meg bizonyítottan nem ér semmit. Nem mondom, hogy fussál maratont meg 20 kg-mal csinálj guggolásokat, de attól aztán végképp semmi bajod nem lesz, ha sétálsz 10 percet...

2022. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mentem, a védőnő jött hozzám.
2022. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A te problémád olyan ami tényleg full fekvést igényel, így nem mennék.
2022. dec. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!