Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Praevia marginalis diagnózissa...

Praevia marginalis diagnózissal végezhetnek hüvelyi ultrahangot vagy hüvelyi vizsgálatot? Rákszűrést? Másik: A kórházi kezelés után, ágynyugalom mellett ugye sikeresen végigvihetem a terhességet?

Figyelt kérdés

27 hetes kismama vagyok. A 22. héten, a morfológ szonón már figyelmeztettek rá, hogy a méhlepény nagyon közel van a méhszájhoz. Próbáltam vigyázni magamra, sokat pihenni. A női orvosom is mindig monitorozta a placenta helyzetét.

A 26. hétben elöntött a vér. Besiettünk a kórházba, elállították a vérzést és ágynyugalomra fogtak. Vérrög volt. A méhlepény a hátsó falon tapad. 11mm-re a méhszájtól. A méhlepény nem vált le, az érettsége olyan, mint lennie kell. Hematóma nincs. A méhnyak nem rövidült. A magzatvíz normál mennyiségű. A baba is hála istennek jól van. Az orvosok nagyon fiatalok. Annyi idősek mint én kb. Eddig minden nap, minden doki hüvelyi vizsgálatot végezett. A kérdésem az lenne, hogy ez nem tiltott ilyenkor? Nem okozhat újabb vérzést? A kórházi kezelés után, otthon mindent betartva végighordhatom ugye a terhességet? Mivel tudom “rásegíteni” a placentát, hogy feljebb kerüljön? Kérlek jó híreket mondjatok, mert nagyon meg vagyok ijedve. Köszönöm a segítséget.



#terhesség #ágynyugalom #hüvelyi vizsgálat #Praevia marginalis , mélyen felvő placenta #27. hét 26. hét #vérzés , fájdalom nélküli vérzés
2022. júl. 1. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia."Segiteni"nem tudod, hogy feljebb keruljon, de a meh novekedesevel magatol feljebb kerul foozatosan, szoval ha mar most sem log ra, hamarosan valoszinu "biztonsagos" tavolsagra lesz.

Nekem a 20. heten meg reszben takarta a mehszajat, a 30. hetre felhuzodott annyira, hogy mar csak nagyon kozel volt, a szulesre pedig 20mm-re tavolodott. Igy sima, komplikaciomentes huvelyi szulesem volt.

Nagyon megerolteto dolgot ne csinalj, a verzes miatt, de azert ne is aggodj feleslegesen. Nalunk (kulfold), ha nincs verzes, csak a nagy terhek emelese tilos, de normalis, aktiv terhessegem lehetett.

2022. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

"A női orvosom"

Azt szépen magyarul doktornőnek nevezzük.

Amire pedig te gondolsz, az a nőgyógyász.

Csak a tisztán látás végett...

2022. júl. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát valahogy meg kell vizsgálni. Ha teljesen rajta lenne a lepény a méhszájon, akkor nem javasolt a manuális hüvelyi vizsgálat, de hüvelyi UH-t, rákszűrést akkor is lehet végezni. De mi az, hogy "minden nap, minden doki hüvelyi vizsgálatot végzett"? Mit néznek minden egyes nap, és mégis mióta? Naponta vizsgálgatni full felesleges.
2022. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én Szlovákiában élek és nálunk a női doki a megfelelő szó rá, kedves válaszoló 🤷‍♀️ Egyébként azért olyan szép a magyar nyelv, mert színes. Ha nem lennének nyelvjárások, nyelvek sem lennének…. De a válaszod nem válasz a kérdésre

Egyébként férfi az orvosom.


Itt a kórházban minden reggel-este és még az ultrahangnál is más orvos van. Én is tiszta feleslegesnek tartom a mindennapos hüvelyi vizsgálatot…Ha épp nem hüvelyi UH-t csinálnak, akkor szétfeszítenek és törletet vesznek. A törlet vétel tegnap pl. iszonyatosan fájt. Utána is sokáig görcsöltem és ma reggelre elkezdtem kicsit vérezni… szóltam az egyik doktornőnek és egyből kaptam injekciót a vérzésre. A mai UH-n is még véreztem és még hüvelyi UH-t akartak csinálni….. nem fogom engedni, hogy alulról vizsgáljanak…. Többet árt, mint használ…főleg, mert naponta csinálják. Hisz a párommal még a nemi élettől is tiltottak/tiltanak minket..csak WC-re és zuhanyozni kelhetek fel :( Sajnos az orvosom, akinél szülni is fogok, elment szabadságra szerdán és nem akarom őt zavarni. Ő amúgy azt mondta, hogy nem is vizsgálhatnának alulról… ezért kérdeztem

2022. júl. 1. 18:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 30. hétre vándorolt megfelelő távolságra. Szóval remény van!

Engem is mindig hüvelyi UH-val nézett az orvos, azt mondta, hogy azzal tudja a legpontosabban (ugye itt milliméterekről beszélünk) mérni.

Mondjuk nálam nem mindennapos volt, hanem 2-4 hetente és vérezni sem véreztem :(

Sajnálom, hogy így alakult, de szurkolok, hogy neked is fentebb menjen, ahogy nő a méhed!

2022. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most nem akarom itt részleteiben leírni a tortenetemet, de röviden annyi hogy 20.heten hasonló volt nekem is, de nekem a végén már teljesen biztonságos pozícióban volt a lepény és simán hüvelyi úton szültem meg a 40.heten a fiamat. Mondjuk, tény hogy feküdni kellett sokat.
2022. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
hja és a huvelyi új.. hát nem tudom, nekem talán ha kétszer volt, akkor sokat mondok. hasi volt inkább, de azt nem tudom, hogy tiltott-e vagy csak azért csinálják mert úgy jobban lehet látni.
2022. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a 16.héten volt vérzés, amikor kiderült, hogy a lepény széle a méhszájon van. 18.héten volt méhszájvizsgálat, manuálisan,amikor kiderült hogy már nyitva vagyok 1 ujjnyira, kb 3hétig barnáztam, de a vizsgálattól nem lett erősebb a vérzés. Havonta volt nézve de csak hasi ultrahanggal. Érdekes, hogy voltam genetikai ultrahangon a 21.héten egy megyei kórházban, ahol egy fiatal doki azt mondta hogy majd hüvelyivel kell nézni 4 hetente, ehhez képest az orvosom aki idősebb, mindig hasit csinált.

Nem emelhettem, kb 2hónapig feküdnöm kellett, mert ha kicsit többet járkáltam akkor véreztem. A 32.heti ultrahangon már teljesen "elhagyta" a méhszájat és környékét, pedig a 29.héten még mindig elkeserítő volt a helyzet.

2022. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Mindenképp fel akarnak neked juttatni valami baktériumot, hogy gond legyen… szerintem borzasztó, hogy ennyit turkálnak benned!
2022. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam megírom, mi történt velem. Végül nem engedtem, hogy alulról vizsgáljanak. Milyen jól is tettem! - Egy nagyon kedves doktornő végül hazaengedett a kórházból. Rá 2 napjára elmentem a nőgyógyászomhoz, aki nem értette miért nem látta egy doki sem a kórházban, hogy a placenta centralis lett. Azért is önthetett el a vér, mivel lejjebb került a placenta. Ezzel a diagnózissal pedig tilos alulról piszkálni! Ő is csak hasi ultrahanggal nézett…szóval jól tettem, hogy nem engedtem magam alulról vizsgálgatni. A dokim hetente nézett (ha szabadságon volt, akkor 2 hetente). 38. hét elején reggel 8 után megvizsgált és beküldött a kórházba, hogy feküdjek be és valamelyik nap megcsászároz. Hazamentünk. Párom elkezdett pakolni az autóba, addig feküdtem. 10 körül elkezdtem erősen vérezni a semmiből. Óvatosan, könnyek közt befeküdtem a hátsó ülésre és párom azonnal behajtott velem a kórházba, kb 15 perc alatt ott voltunk. Egyből a szülészetre mentünk, ahol monitorra tettek. A lányom szívhangjától kicsit megnyugodtam. Erős fájásaim voltak, amiket nem éreztem és levált a placenta, mert elkezdtem nyitódni, tehát beindult a szülés. Sürgősségi császár lett altatással. Egyből vittek a műtőbe. Nagyon féltem és szörnyű volt az egész. Egy tündéri, gyönyörű kislányunk született, akiért megérte <3


Egyébként szörnyű volt már maga a terhesség is, de a kicsi biztonságáért fontos volt betartani mindent. Egy rossz mozdulattól is véreztem. Az autóba a hátsó ülésre feküdtem le, ha dokihoz mentünk és kértem a páromat, hogy óvatosan vezessen, mert egy bukkanótól vagy erősebb fékezéstől/elindulástól is véreztem volna. Autóba szálláskor mindig először beültem és a lábaimat egyszerre húztam magammal, mert ha széttettem a lábaimat, véreztem. A dokimat megkértem, hogy járhassak inkább a másik rendelőjébe, mert ott nincs lépcső.

Csak wc-re és zuhanyozni járhattam itthon. Az ágyban csak feküdhettem és csak az oldalamon. Háton sosem. (Igen, enni is úgy ettem. Megtámasztottam magam oldalt fekve) Nem szabadott: ülni, nyújtózkodni, hajolni, emelni (a vizet is fél literes üvegekből ittam), köhögni, nagyot tüsszenteni, mert vérzés lehetett belőle. + amit én tapasztaltam közben még, hogy nem szabad széttenni a lábat, mert nálam akkor is volt vérzés. :(

Zuhanyzásnál a párom segített, mert nem tudtam megtörölni a lábaimat. Hajmosásnál is és szárításnál is, mert ugye nyújtózkodni nem lehet. Ha leejtettem valamit, nem vehettem fel stb… kínos volt néha, hogy ezt mind neki kell (a borotválkozást inkább nem mondom) Nem tudom mi lett volna velünk nélküle.

Amúgy a kórházban is és utána is napi 3x2db 500mg-os magnéziumot, 3x2 ascorutint és dycinone 500-at szedtem. A dicynonet kórházban 3x egy nap, majd másik héten 2x. Itthon is 2x szedtem(reggel,este), aztán később már csak reggel szedtem 1x. Ha elkezdtem erősen vérezni, akkor 2x.

2022. szept. 19. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!