Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, más is végig aggódta...

Kismamák, más is végig aggódta a terhességét hogy vajon minden rendben van e? Hogy lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés

17 hetes vagyok, eddig minden rendben volt. Régen goltunk már az orvosnál (a héten megyünk), és a mozgásokat sem érzem még. Mindig arra gondolok, hogy a kicsimmel minden rendben van-más is van ezzel így?

Szeretném élvezni a terhességet és örülni neki, de valahogy nem megy.


2022. dec. 11. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kb. mindenki igy van, foleg elso gyereknel.

A masodiknal mar lekot az elso.

2022. dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem nagyon így van. Amikor nem volt különösebb oka, akkor is paráztam sokszor, ha volt, akkor meg pláne.

Sok év meddőség után sikerült lombikkal a baba, szóval sokáig még felfogni is alig tudtam, hogy sikerült, úton van. Néha most is olyan hihetetlen. 🙂

Aztán ha jött valami ijedelemre okot adó dolog (pl. hematóma miatti vérzés), rögtön beigazolódni láttam a félelmeimet: elvesztem a babát.

A héten a 30. hetet töltöm, most épp a koraszülés fenyeget. Egy hete alig alszom. Most is kb. 3 órája próbálok elaludni.

Igyekszem nem gondolni rá, pozitív lenni, elterelni a figyelmemet napközben, örülni, ha mozog a baba, de az alvásproblémáimban mégis jelzik, hogy igenis stresszelek miatta keményen.

2022. dec. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En mikor eloszor teherbe estem nagyon aggodtam es feltem. Sajnos en elveszitettem a babát, de mar probalkozunk. Szerintem ez a felelem sosem fog elmulni akkor sem ha a baba megszuletik.
2022. dec. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is végig paráztam, de egyrészt ha volt valami, ami aggasztott, akkor azt rögtön kibeszéltem a barátomnak, illetve agykontrollosként azzal a mantrával keltem, feküdtem, hogy a baba egészségesen fog megszületni és egészséges is marad utána, illetve a neki a lehető legjobb úton-módon fog a világra jönni.

Egyébként tényleg sokkal jobb lesz, ha majd érzed a mozgásokat, de akkor majd azon parázol, ha kicsit passzìvabb a baba. :D Nekem a hidegfront tette lustibbá, az elején míg rá nem jöttem eléggé stresszelt.

2022. dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, megnyugtató hogy nem vagyok egyedül. :)
2022. dec. 12. 12:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is rettenetesen aggódtam az első terhességem alatt, próbáltam minden apróságot betartani, amit olvastam vagy javasoltak, stresszben voltam, nehogy baj legyen. Most a második gyerekemmel vagyok terhes...hát naponta egyszer-kétszer eszembe is jut talán, hogy van egy baba a hasamban...😅
2022. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a 22.hétben vagyok, és eddig én is végig idegeskedtem a terhességet. Aztán elgondolkodtam rajta, hogy már itt a terhesség fele és én többet idegeskedtem, mint amennyit élveztem a terhességet. Őszintén, megéri? A baj akkor is ott van, ha idegeskedsz rajta, ha nem. Nem elég akkor foglalkozni vele, ha ne adja isten, tényleg beigazolódik? Pedig 90%, hogy nem fog. Sokkal több az egészséges várandósság, mint ahol baj van, csak nyilván akinél minden rendben van, az nem ír róla cikket, nem tesz fel kérdést, stb, így a pozitív példák nem jönnek veled olyan sűrűn szembe, mint a negatívak.

Én rengeteget olvasgattam a neten, szembe jöttek velem olyan betegségek/komplikációk, amikről azelőtt azt se tudtam, hogy léteznek. Nagy hiba volt. Nagyon kicsi rá az esély, hogy bármelyik is elő fog fordulni, főleg ha eddig minden rendben volt, de mivel természetes dolog, hogy bogarat ültetnek a füledbe ezek a cikkek, jobb nem keresgélni, kutakodni, ebben az esetben jobb a boldog tudatlanság, mivel mint írtam is már: sokkal nagyobb az esélye, hogy minden rendben lesz. 😊

Elsősorban én azt javaslom, hogy gondolkodj el te is ezen, ne keresd a google-ban, hogy vajon mi történhet és hagyd a gyakori kérdéseket is. Ha panaszod van, kérdezd meg az orvosod, az a biztos, az ő véleményére adj, ne a mi névtelen laikus gondolatainkra.

Esetleg szerezz be egy kismamáknak szóló könyvet, amiben hiteles dolgokat írnak, és nem rémsztorik vannak benne, hanem szépen követheted hétről-hétre, hogy éppen hol tart a babád a fejlődésben 😊

Élvezd ki a terhességet, mert nagyon gyorsan elfog repülni az idő, és majd ha vissza tekintesz erre az időszakra, nagyon bánni fogod, hogy végig idegeskedted az egészet, örömöd pedig alig volt benne. 😊

2022. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj minden rendben van,ha majd érzed a mozgásokat jobb lesz☺️

Én is nagyon izgultam főleg eleinte, több év sikertelenség után lombikkal sikerült a baba,a tavalyi lombiknál pedig egyet elveszítettem a 8.hét környékén így még jobban aggódtam addig a hétig és után a 12.genetikaig😅 Onnantól pedig megnyugodtam,a 20.héttől érzem ha mocorog ☺️vannak aktívabb és lustabb napok.

Rémtörténeteket nem olvasok nem is szabad.

Boldog Babavárást!

2022. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer mindenkinek!


Tegnap voltunk orvosnál és ő is hasonló tanácsokkal látott el mint ti. A babával minden rendben van és én is nyugodt vagyok mostmár. :)


Nektek is jó babavárást!

2022. dec. 14. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!