Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell a munkáltató felé...

Hogyan kell a munkáltató felé bejelenteni? Az első vizsgálaton (6-8 hetesen) kapok papirt amivel igazolom? Veszélyes munkakör.

Figyelt kérdés
2022. dec. 13. 09:58
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Ezer százalék hogy táppénzre kell mennem, itt nem dolgozhat terhes nő.
2022. dec. 13. 10:01
 2/38 anonim ***** válasza:
43%
Igen, amikor megállapítják a terhességet, kérd majd, hogy a papírodra írják rá, hogy tp-re venni javasolnak a munkaköröd miatt.
2022. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell táppénzre menni, felejtsétek el végre ezt a marhaságot.


Elmész az üzemorvoshoz, aki jogosult elbírálni, hogy a munkaköröd ellátható-e terhesen. Ha nem, akkor felajánlanak másik munkakört, ha ilyen nincs, felmentenek a munkavégzés alól, és alapbért kapsz.

2022. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%
Én viszont úgy tudom, ha maga a munkaköröd nem összeegyeztethető a terhességgel, a munkáltatónak biztosítania kell olyan munkakört, vagy ha ilyen nincs, akkor felmenteni a munkavégzés alól, úgy viszont 100%-os távolléti díjjal maradsz otthon. Az nem mindegy azért.
2022. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
ápolóként emelnem kell, nincs olyan munkakör ami ,,betegmentes" itt.
2022. dec. 13. 10:05
 6/38 A kérdező kommentje:
csütörtökön megyek dokihoz, ha baba van már pénteken nem mehetek. a háziorvos vagy a magán nőgyógyász ír táppénzre?
2022. dec. 13. 10:07
 7/38 anonim ***** válasza:
85%

Ápolóként mondom, hogy ha akarnak, tudnak más munkakört biztosítani. Az üzemorvos ilyenkor áthelyez másik osztályra, vagy ambulanciára, ahol kb.papírmunkát kell végezni.

Bár ugye az eü-ben is a táppénz a bevett szokás. Mikor én terhes lettem, olyan fekvőbeteg osztályon dolgoztam, ahol a betegek emelgetése mellett citosztatikummal is dolgoztunk. Az üzemorvos azonnal írta az áthelyezési papírom, de a főnővér és az ápolási igazgató megbeszélte egymás között, hogy nem tesznek el onnan, csak nem dolgozhatok azon a részlegen, ahol a kemók is folynak. Persze táppénz lett a vége, mert a 20.héten begörcsöltem. A másodikkal már alapból mentem tp-re.

2022. dec. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
83%
A tp-re vétel mindenhol más. Valahol a nőgyógyász tart tp-n, máshol a háziorvos nőgyógyász javaslata alapján. De 9-es kóddal csak akkor tudsz tp-re menni, ha igazoltan élő a terhesség. Ha nem lesz még szívhang, akkor a házi orvos tue valamk kitalálz indokkal addig tp-n tartani.
2022. dec. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
ez egy szociális otthon. itt NINCS más munkakör, irodisták full létszámmal vannak.
2022. dec. 13. 10:14
 10/38 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2022. dec. 13. 10:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!