Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor vagyok köteles bejelente...

Mikor vagyok köteles bejelenteni a munkáltatómnak hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Vagy ilyenkor mi is a teendő? Meddig dolgozhatok?

Titkárnő vagyok.



2016. szept. 10. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy törvényileg köteles.

Viszont illik bejelenteni, mielőtt látszana.

Addig, amíg bírsz. Problémamentes terhességnél nyugodtan mehetsz szülni az irodából. Nem árt a munka.

2016. szept. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

így van ahogy írja az 1 válaszoló. nem kell bejelenteni, de illik.

ha problémamentes terhességed lesz akkor akár végig dolgozhatsz :)

2016. szept. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom hogyan működik nálatok, de felénk köteles szabad órákat biztosítani azokra az alkalmakra, amikor vizsgálatra kell menned. Nos, ez általában munkaidőben van, legalábbis nálunk. Ha nem jelented be a terhességet, akkor hogyan oldod meg ezeket?
2016. szept. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat!

Utolsó, igaz. :) Valamiért húzni szerettem volna a dolgot, én vagyok a nagyfonok mellett és annyi dolgot csak én tudok...h mindig mondja h nem tudja h hogyan tudna pótolni...és ezt sokszor elmondja...kicsit tartok a reakciojagol :) legfőbb bizalmasa vagyok...még fura a helyzet, szoknom kell :D

2016. szept. 10. 11:48
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Köteles nem vagy, de rosszabb ha kiderül és nem szóltál.


Ha olyan lesz a terhességed, mint a barátnőmé, akkor az titkolhatatlan. Az első trimeszterben napi 10 alkalommal hányt, napszaktól függetlenül. Végig gyenge volt. A 16. hét környékén enyhült, de még most is van olyan nap, ami katasztrófa.


Ha olyan a terhességed, mint az enyém, akkor szerencsés vagy. Nem hánytam, nem voltam gyenge, nem lettem kívánós. De a kolleganőim mégis észrevették a 7. (hetedik!!!) héten, hogy terhes vagyok, mert egyből többször kellett pisilni járnom, folyton fáradt voltam és nem bírtam a kávét. Aki volt már terhes, annak egyből leesett, hogy miről van szó.

2016. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Mivel elég fontos pozíciót töltesz be,így szerintem minél hamarabb szólj,mert nem lehet előre tudni,hogy alakul a terhesség ed,és azt sem lehet tudni,mennyi idő míg találnak valakit helyetted.
2016. szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha betöltöd a 12. hetet és orvos is igazolja kismama vagy akkor már bátran lehet szólni.

Azért is jobb szólni előre mert nekik is tervezni kell ha kiesel egy időre. A másik pedig hogy úgymond védett pozicióba kerülsz.

Én 12 hetesen szóltam annyit kérdeztek meddig birom. Akkor azt mondtam végig amert jól voltam. Aztán 5 hónapra kikészültem mert olyan stresszes a munkahelyem és kiirt az orvosom táppénzre.

2016. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagy koteles, maganugyed.

Viszont majd a helyettesitesed, gyes, gyed miatt szoktak szolni max a 25. Hetig

Meg azert is erdemes szolni, ha vizsgalatokra kell menned, torvenyileg el kell engedniuk ( de fizetniuk nem kell ) . Es sok vizsgalat reggel van, pl ehgyomri vervetel, cukorterheles.

Dolgozhatsz vegig.

En vegig dolgoztam noverkent, 12 oraban, betegek mellett. A terhesseg nem betegseg, nem ok tappenzcsalasra.

2016. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi utolsó de senki nem beszélt táppénzcsalásról. Az amúgy sem az, de mindegy.

Szóljon. Ha birja csinálja ha nem nem.

Illik szólni mert az ember ha "jó" viszonyt alakitott ki akkor annyit megérdemel a másik. Na meg ha vissza is akar menni oda.

2016. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, köszi! :)
2016. szept. 10. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!