Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell a munkáltató felé...

Hogyan kell a munkáltató felé bejelenteni? Az első vizsgálaton (6-8 hetesen) kapok papirt amivel igazolom? Veszélyes munkakör.

Figyelt kérdés
2022. dec. 13. 09:58
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
29. ahol a dolgozók nem sík hülyék és ismerik a jogaikat, sőt nem csak ismerik, hanem a saját jól felfogott érdekükből képesek is kinyitni a szájukat… 😂😂
2022. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
73%

Melyik az a munkáltató, aki fizeti a 100% bért terhesség alatt?


Nem 100% táppénz, hanem alapbér.

2022. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
70%

Ez munkajog. Ha nem tud olyan munkát adni, ami terhesen végzehető, akkor alapbér jár, ennyi.

Nyilván kevés helyen van ez, mert a nők többsége sötét mint a sz.r, és nincs tisztában a jogaival.

Na meg persze a legtöbb véletlen se akar dolgozni, és a "veszélyes munkakör" csak kifogás. Ha az üzemorvoshoz menne, még a végén kiderülne, hogy simán dolgozhatna..

2022. dec. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
17%
Énse kaptam 100%ot ez jó nagy hülyeség : D nemek se tudtak adni más munkát itt meg emelgetni kellet nem.keveset meg hajolni a hidegbe...
2022. dec. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
82%

34, akkor tanulj, hogy legközelebb ne verjenek át, és ne hülyézd le azt, akinek kicsit több gógyi jutott, mint neked.


60. § (1) * A munkavállaló számára, ha a munkakörében történő foglalkoztatás feltételei az 51. § (3) bekezdése szerint nem módosíthatóak, egészségi állapotának megfelelő munkakört kell felajánlani, ha várandóssága megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény alapján - a munkakörében nem foglalkoztatható. A munkavégzés alól fel kell menteni, ha az egészségi állapotának megfelelő foglalkoztatása nem lehetséges.


(2) A munkavállaló a felajánlott munkakörnek megfelelő alapbérre jogosult, amely a munkaszerződés szerinti alapbérénél kevesebb nem lehet. A felmentés idejére alapbére illeti meg, kivéve, ha a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el.

2022. dec. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
73%

Esetleg ha utánanéznél, lte nagyon okos.


"A munkafeltételek megfelelő kialakítása körében elsősorban a munkaidő-beosztást érintő törvényi előírásokra kell figyelemmel lennie a munkáltatónak, ugyanis a várandós munkavállaló számára készenlét vagy rendkívüli munkaidő, illetve éjszakai munkavégzés egyáltalán nem rendelhető el. Lényeges továbbá, hogy egyenlőtlen munkaidő-beosztás pedig csak az érintett munkavállaló hozzájárulása mellett alkalmazható.


Előfordulhat, hogy a kismama olyan munkakörben dolgozik (pl. folyamatos stresszel járó ügyfélszolgálati munkakör), amelyben a munkafeltételek nem egyeztethetőek össze a várandós állapottal. Ilyen esetben a munkáltató köteles egy másik, állapotának megfelelő munkakört felajánlani a munkavállaló részére a munkakörhöz járó bérezéssel együtt – amely nem lehet alacsonyabb a kismama „eredeti” munkakörével járó alapbérénél. Ha nincs ilyen munkakör, akkor a munkáltató köteles felmenteni a kismamát a munkavégzés alól: ezalatt a munkavállalónak munkavégzés hiányában is jár a munkakörének megfelelő alapbér."


[link]

2022. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%
Alapbér..lehet én vagyok a hülye de szerintem te nem.erted az alapber az nem az amit a kezedbe kapsz
2022. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
82%

lehet én vagyok a hülye de szerintem te nem.erted az alapber az nem az amit a kezedbe kapsz


Nem is mondta senki, hogy az az alapbér.

Van a szerződésedben egy alapbér, havibér vagy órabér. Ez jár, ha felmentenek.

Pl 300 a bruttó béred, akkor ez jár.

Ha tp-re mész, akkor meg az 50 vagy 60%.

2022. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!