Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tervezett babánál mennyi...

Nem tervezett babánál mennyi idő után alakult ki közted és a még pocakban lévő baba között a kötődés, illetve hogyan? Magától történt, vagy tudatosan figyeltél erre?

Figyelt kérdés

Majdnem 14 hetes terhes vagyok, nem tervezett baba volt és bár azért örülünk neki végülis, ha már így történt, meg nem okoz gondot a vállalása, valahogy úgy érzem, hogy nem alakult ki még bennem az az igazi kötődés. Most hogy a rosszullétek enyhültek és már nem mindennaposak, szinte el is feledkezek a babáról, van hogy egész nap eszembe sem jut és nem is szoktam beszélni hozzá, nagyon ritkán gondolatban, de amúgy nem igazán érzem rá a késztetést. Nem úszok abban a rózsaszín ködben, amiben sok kismama. Azt sem tudom mondani, hogy várom a szülést, mert igazából rengeteg félelem van benne a fizikai részével kapcsolatban is, meg utána a rengeteg változással kapcsolatban, hogy semmi nem lesz majd ugyanolyan. Félek, hogy meg tudom-e állni a helyem anyukaként, anélkül, hogy teljesen elveszíteném az identitásom, önmagam, aki vagyok most a baba előtt.

Félek, hogy velem van a baj, amiért nem tudok még igazán kötődni ennyi idő elteltével sem és nem tudom mit tehetnék, hogy ez változzon. Persze ettől még nagyon szeretném, hogy rendben legyen minden és egészségesen szülessen! Tudtok tapasztalatokat mesélni arról, hogy nálatok hogyan alakult ez?



2022. dec. 23. 01:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
en ugyan ezt ereztem,30hetes multam es elkezdtem egyre jobban kotodni hozza,egyszeruen imadom te is fogsz hozza kotodni idovel :)es amugy en se beszelek hozza valahogy nem megy,csak magamban szoktam
2022. dec. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Igazán sosem.
2022. dec. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan így voltam ahogy leírod. Nekem a szülés megváltoztatta.
2022. dec. 23. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Tervezett gyereknél is elsőre a 12. Hét után


2. Gyerekkel a 20. Héten de igazab a szüléskor


3. Gyerek ikrek miatt. Nagyon feltételesen kezelem a terhességet, nem tudom mikor fogok kötődni.


Mind tervezett.

2022. dec. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Tervezett baba volt, 38. héten járok, de azt az igazi kötődést, amiről sokan beszélnek nem érzem még én sem. Nem volt borzalmas a terhességem eddig, de azért mindig volt valami kis problémám (fáj itt-ott, stb), mégis csak megváltozott mindenem, így a végére már alig tudok mozogni, alig kapok levegőt, nagyon gyorsan elfáradok, úgyhogy várom a végét, közben meg nagyon félek a szüléstől, szerintem ezért sem alakult még ki a kötődés. Persze nagyon várjuk, minden nap elképzelem, milyen lesz, szoktam üldögélni a kis szobájában is, nagyon örülök neki, hogy mostmár tényleg nemsokára találkozunk, de közben rengeteg tanulmányt olvasok arról is, hogy az igazi szeretet és kötődés bőven szülés után is kialakulhat, így nem aggódom ezen. Szeretnék magamnak is időt adni. Hiába terveztük, ettől függetlenül ez egy óriási változás lesz az életünkben, hiszen valahol egy “idegen” kis emberke csöppen a jól megszokott rendszerünkbe, amit meg kell tanulnunk majd kezelni, így valahol nem is várhatjuk el, hogy egyből úgy szeressük. Aztán lehet, hogy amint meglátom, érzem majd, de ezt nem tudhatom előre, és a többi nehézség, esetleges szülés utáni depresszió mellett nem szeretnék még majd ezen is kattogni folyamatosan. Bízom benne, hogy minden a lehető legjobban alakul.
2022. dec. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

A 30. Héttől dumáltam neki, de ez nem a kötődés miatt volt.


35 héttől a "félek a szüléstől, mint elkerülhetetlen rossz" átcsapot abba, hogy "akárhogyis de ki fogsz bújni". Akkor éreztem át miért terhességnek hívják ezt az állapotot.

De még ekkor sem kötődtem úgy, mint anya a gyerekéhez.


Megszületett. Elláttam próbáltam túlélni, belerázódni. Kaptam sok félrevezető tanácsot is voltak vak vágányaink is.


De az az igazi rózsaszín köd az a baba fél éves korában jött el. Amikor már mindent szerettem benne.


Ehhez a feladás dologhoz annyit fűznék: ha nem lesz segítséged, tehát magadra leszel utalva egész nap, akkor el fogsz veszni. Ez ilyen. Erre készülj. Egy baba egy egész falút kívánna, ha nincs segítőd, akkor kénytelen leszel feladni magad és te leszel a kimerül falú egy személyben.

2022. dec. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Abszolút tervezett baba. Első. Én is azt hittem ez ilyen rózsaszín ködös de nekem sem. Nagyon örülök neki és alig várom hogy köztünk legyen de őszintén szólva én sem érzek olyan extra kötődést. Mármint érzem ahogy mocorog és ilyenkor elmosolyodom de abszolút nem az az érzés amiket mondanak.


Gondolom ez később jön. 20. Hétben vagyok.

2022. dec. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Ez pont az a szakasz tervezett babánál is, hogy ha nincs tüneted, és még hasad se, el is felejted, terhes vagy. Majd amikor mozog, pláne a végén, tuti eszedbe fogja juttatni. :D
2022. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Csak hónapokkal a szülés után
2022. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy ez teljesen normális és nem velem van a gond! Nem sok nő beszél őszintén erről a részéről. A férjem fog majd segíteni a babával, illetve anyum is jönni fog, mikor tud. Bízom benne, hogy sikeresen megbírkózunk majd a helyzettel és a feladatokkal, végülis nálunk fiatalabbak is belerázódnak idővel, meg az egyedülálló anyukák is megoldják. Kívánok minden jót nektek, egészséges babákat, könnyű szülést (amennyire lehetséges) és Kellemes ünnepeket! 😊
2022. dec. 23. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!