Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs kötődés? Terhesség nem...

Nincs kötődés? Terhesség nem élvezése?

Figyelt kérdés

Várandós vagyok, minden vágyam volt és most, hogy sikerült nem érzem azt a felhőtlen boldogságot amit mindenki mesél.

Úgy érzem mióta várandós vagyok csak nehézségek vannak az életembe és megoldandó feladatok. Tény, hogy túl vagyunk terhelve sok a tennivaló a baba érkezéséig, viszont aggaszt mégis ez az érzés.

Eddig egy percét se élveztem a terhességemnek.

Kérlek ne ítéljetek el.


2022. máj. 18. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a valóság, van akinek a terhesség meg sem kottyan más meg a halálán van.reggeli rosszullétek stb. Van 9 hónapod elfogadni, hogy jön a baba és utána is pár hét mire kotodsz hozzá, ez teljesen normális.
2022. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen még csak 20 hetes vagyok, de a rosszullétek megvannak illetve fizika fájdalom az erős derék fájás.

De mégis szégyellem magam előtt az érzés miatt és nincs akivel meg beszélhetném!

2022. máj. 18. 20:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szégyellned magad, nem te vagy az egyetlen, aki így érez.

Nekem is nagyon nehéz volt az utolsó terhességem, és nagyon nehéz helyzetbe is kerültünk. A férjem kirúgták, pánikbeteg lett, stb. Nekem a reggeli rosszullétek nem múltak el a szülésig. Ennek egyik oka gondolom, hogy hormonpótlást kaptam, mert volt két vetélésem előtte. Emiatt persze az első felét végigizgultam, hogy minden rendben legyen.

Onnantól jobb volt, hogy minden nap éreztem mozogni. De a végén már mindenem fájt, megint nem sok öröm jutott.

Ettől függetlenül a kisfiam egészséges, és ugyanolyan szoros a kötődésünk, mint a nagyobb tesóival.

Nem véletlenül terhesség a neve. :)

A felén túlvagy, gondolj erre.

2022. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 flora08 ***** válasza:
100%

Egy pillanatig se szégyelld. Amióta anyuka vagyok, rájöttem, hogy mindenhonnan az ömlik ránk, hogy így az anyaság, úgy a kötődés, mekkora csoda, mindenki nagyon élvezi, az első pillanattól minden fantasztikus... Egyik cikk/poszt/hozzászólás bűntudatkeltőbb a másiknál. Nekem tényleg csodás terhességem volt, amiért örökre hálás leszek, imádtam a a legvégéig. A fiam születését követő időszak viszont maga volt a pokol: nem tudtam szoptatni, iszonyatosan gyenge voltam, a vérzésem nem csillapodott csak erősödött, ami miatt vissza kellett mennem a kórházba. 😢 (Többször, mellgyulladás miatt is.) A kisfiam hasfájós volt, sokszor együtt sírtunk, mikor már órák óta üvöltött, és minden, de minden gyógymódot kipróbáltunk. Borzasztóan éreztem magam, csak arra tudtam gondolni, hogy ennek nem így kéne lennie, nem arról kéne szólnia a napnak, hogy csak éljem túl. Emiatt oltári bűntudatom volt. Eközben mindenki kérdezgette, hogy "van elég tej, szopizik?" meg random szoptatós posztokat dobált a közösségi oldal, egy halom hozzászólással, mekkora csoda ez. A szememet kisírtam. Úgy éreztem, ez már örökre így lesz. Idővel a fiam kinőtte a hasfájást, én is megerősödtem (fizikailag és lelkileg egyaránt) akkor már jó volt. Mióta viszonylag stabil napirendünk van, még jobb. Nagyon vártam őt, egy álmom teljesült, hogy anyuka lettem. De vannak nehéz pillanatok, napok, hetek, időszakok. Az egyik legfontosabb, hogy minden apróságnak örülni kell, keresni minden napban a szépet, a jót - ami sokszor elég nehéz, de szerintem nagyon fontos. A kötődésre pedig soha nem tekintettem úgy, hogy varázsütésre megtörténik: megismered a baba valódi igényeit, egymásra hangolódtok, kitapasztalod, mi jó neki. Én legalábbis így éltem/élem meg, de nem vagyunk egyformák.


A terhesség pedig igenis lehet nagyon nehéz, senki nem élvezi az erős rosszulléteket és a fájdalmakat. Csak valaki mer beszélni róla, valaki nem. Ez természetesen csak az én véleményem. Minden jót kívánok Neked! 🙂

2022. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne érezd rosszul magad!!

Én is ugyan így vagyok, az első trimesztert végig haldokoltam, a második egy része tűrhető volt, de dolgoztam látástól mikulásig ( családi vállalkozásba!!!!! de a család komolyan annyira sincs tekintettel az emberre mint az idegenek akik előre engednek a sorban) mígnem kórházba kerültem, inzulinos lettem, görcsöltem, véreztem, fertőzést kaptam… hazaengedtek, kimostam, épp leszáradtak a ruhák és visszakerültem, brutális székrekedés, ájulás stb… onnantól olyan depressziós lettem, hogy kb átaludtam a napokat. Egész nap feküdtem a besötétített szobába és nem értettem miért akartam én ezt, pedig kb 17 éves korom óta csak arra vágytam, hogy egyszer majd anya lehessek (29 vagyok) és biztos voltam benne, hogy a terhesség a legfantasztikusabb dolog a világon, erre még annyira utáltam a magzatmozgást is, hogy esténként amint megkezdte a szokásos bulit sírtam.


Elmentem másik orvoshoz 34 hetesen magánba, ahol immáron szülni is fogok.

Kiderült, hogy baromira félre kezeltek a kórházban több mindennel is és hogy terhesen ezzel az inzulin értékkel egyáltalán nem indokolt még csak a diéta se, egyek akkor amit és amennyit akarok.

Na azóta teljesen jól érzem magam, kaptam 6 hetet boldog terhesnek lenni igaz, hogy aludni nem tudok, a keresztcsontjaim iszonyat fájnak minden helyzetváltáskor, levegőt se nagyon kapok, sok a savam is… de ez már teljesen más. Már csak 3 hét…

Nagyon nagyon drukkolok neked és kitartást küldök, sajnos nem mindenkinek cukormáz a terhesség, főleg nem úgy mint a filmekben. A nehézségekről meg nem mindenki szeret beszélni, hogy nehogy elvegye mások kedvét, elvégre ha terhes vagy úgy kell tenned, mintha baromira élveznéd az egészet :D hát nem…

2022. máj. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Ki mondta, hogy azt ehetsz inzulinnal amennyit csak akarsz? Utolsó menj fel a Terhességi cukorbetegség facebook csoportra. Valamit nem jól mondtak neked( Terhességi cukros kismama vagyok).
2022. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egész végig egy pillanatát sem éreztem a terhességnek. Sőt, mikor megszületett a baba nagyon- nagyon nehéz volt az első időszak...

Van ilyen. Attól függ ki milyen élethelyzetben van és hogy viseli a szervezete a terhességet, a szülést és az utána való időszakot. Akinek van segítsége annak sokkal könnyebb. Tud pihenni. Aki csak magára számíthat ott hamarabb beüt a depi.

De minden elmúlik és jóra fordul!!

2022. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#6 ahol minden mással félrekezeltek ott fogtak diétára vele, majd a másik helyen ahol mindent helyrehoztak mondták, hogy EZ az érték terhesen normális.
2022. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as azért remélem nincs 7-es vagy a felett az érték. Az alatt normális, legalábbis nem inzulinosan. Minden korzetnek más a normális és néha ledöbbentem egyes diabetológusnak mi fér bele🤦‍♀️
2022. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
39 hetes vagyok és őszintén? Most kezdek valamiféle kötődést, fura szeretetet érezni a babám iránt. Én sem éltem meg a földöntúli boldogságot, sőt, egyre nehezebben viselem mostmár... Pedig tervezett baba és viszonylag sokára is jött össze. Fura dolgokat kreál az ember agya és hormonháztartása.
2022. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!