Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteri diabetológiai...

Első trimeszteri diabetológiai vizsgálaton mi történik?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nem tudom, ihatok-e egy tejeskávét előtte.

2023. jan. 4. 05:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Első trimeszterben alap esetben nincs diabetológiai vizsgálat. Miért küldtek oda?
2023. jan. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ne igyál előtte csak vizet, mert a tejeskávé befolyásolja az eredményt.
2023. jan. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondott az orvosok? Hányra kell menned?

Valószínűleg éhgyomri vércukrot (is) fognak nézni, szóval ne igyál tejeskávét.

2023. jan. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát képzeljétek, a diabetológián csak kikérdeztek és a válaszaim alapján megmondták, hogy hányszor kell mennem terheléses vizsgálatra. Egyébként nekem azt mondta a védőnő, hogy ez minden kismamának kötelező az első trimeszterben.
2023. jan. 4. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően ez a szülészorvos dolga felmérni a rizikófaktorokat és az alapján dönteni a korai terhelésről, ehhez nem kell diabetológus. De ahány ház, annyi szokás. Felétek biztos így van megbeszélve.
2023. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kiskönyben fel vannak sorolva a kötelező vizsgálatok. A cukorterhelést a 2. trimeszterre írja, a 24-28. hétre. Alapból ilyenkor szokták csinálni, és alapból csak egyszer szokták csinálni egy terhesség alatt. Általában akkor hozzák előrébb, ha magas a rizikója a cukorbetegségnek, ha nálad nincs ilyen probléma, akkor passz, furcsa hogy ilyen korán csinálják, de lehet tényleg valami helyi szokás.

Ne igyál előtte kávét, csak sima vizet lehet. Nekem azt mondták 10 órával előtte semmit ne egyek-igyak azon kívül.

2023. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!