Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezzel a terheléses cukorvizsgá...

Ezzel a terheléses cukorvizsgálat eredménnyel szerintetek elküldenek diabetológiára?

Figyelt kérdés

Nagyon meg vagyok ijedve,a vizsgálatot is nehezen tudták elvégezni,pánikbeteg vagyok,nagyon féltem végig. Az eredmény éhgyomorra 6,0 lett,120 perc után 7,8.

Én azt olvastam,hogy ez még éppen jó,felső határ,remélem nem lesz semmi baj.


2018. aug. 1. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Engem dietetikushoz küldött a doki vagyis ajánlotta (de még csak 13 hetes voltam).

Mindenesetre érdemes odafigyelned az étkezésre meg a mozgásra, hogy később ne legyen belőle nagyobb gond.

2018. aug. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem is ennyi lett es sajnos elkultek diabetologiara, dietaznom kellett vegig es napi haromszor merni a cukromat
2018. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi volt és diétáznom kellett. Ráadásul neken ez a 16. héten volt, mert nagymamám cukorbetegsége miatt a védőnő már akkor küldött cukorterhelésre. Így nekem a 16. héttől végig diétáznom kellett.
2018. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos, mivel már az éhgyomri is magas, mindenképpen diétázni kell ezzel
2018. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 7,9 lett diétáztam.
2018. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy az éhgyomri cukrom ne legyen 6 felett, a 120 perces pedig 7,8 felett. Mindkettő éppen a határon van, az orvosodon múlik majd, hogy mit fog javasolni.
2018. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,ma megyek az orvoshoz,nagyon félek.

Akik írtatok,a terhesség után valóban rendeződött a cukrotok,nem kellett már utána a diabetológiára járni és diétázni? Ne haragudjatok,ha hülye kérdés,de pánikbeteg vagyok,félek,ha ez már soknak számít,a terhesség végén tényleg jó lesz-e megint a cukrom.

2018. aug. 2. 05:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Utána is érdemes odafigyelni (kerülni a finomított szénhidrátokat), mert akinél kialakult terhességi diabétesz, később is hajlamos lesz cukorbetegségre.
2018. aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam,azt mondta az orvos,hogy jók még ezek az értékek,semmi teendő nincs vele szerencsére.

De köszönöm a választ mindenkinek.

2018. aug. 2. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!