Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet, hogy kisebb a baba?

Baj lehet, hogy kisebb a baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 25 hetes kismama vagyok. Eddigi ultrahangokon mindig pár nappal nagyobbnak mérték a babát, a mai ultrahangon pedig kisebbnek... Elvileg 24+6 vagyok ma, a baba méretei 24+0. Eléggé megijedtem, a dokim nyugtatott, hogy ne idegeskedjek ezen, minden rendben az áramlással és minden egyébbel ami arra utalhatna, hogy esetleg gond van. Engem mégsem hagy nyugodni a dolog. Főleg, hogy eddig mindig nagyobb volt... :( járt már valaki hasonló cipőben?

2023. jan. 6. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig full össze vissza mérték, még 2 egymást követő napon is. 12 hetes genetikán(12+4 mentem) 11 hetesnek mérték, másnap bementem vérzés miatt a saját dokimhoz, ő meg 13+ valamennyinek… Azóta rendben megszületett.
2023. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hasonló helyzetben vagyok annyi különbséggel, hogy szültem már 48 centis babát :D Szóval kétlem, hogy nagy baba lesz a kicsi. De a doki szerint ilyen következtetéseket is túl korai még levonni, majd 30 hét után, ez pedig most szó szerint semmit nem jelent.
2023. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi lányok! Remélem, hogy minden rendben lesz és szépen fejlődik majd a továbbiakban.
2023. jan. 6. 21:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem is lemaradás, inkább pontatlan mérés. Pár adat alapja szamolja a gép az időt, egyiket egy tized milliméterrel arrébb méri már más az eredmény. Szülés előtti súlybecslős uh-n is képesek fél kilókat tévedni, akkor ennyi idősen főleg. Szóval ne stresszeld magad ezen. Ráadásul ennyi idősen már az öröklött tulajdonságok is nyomnak a latba. Kisfiamnál pl állandóan azzal riogattak,hogy rövid a combcsonjta, de mivel ők nem ismerik a férjem nekik ez csak egy adat volt. Férjem is rövid lábú az átlaghoz képest, kisfiam teljesen az ő alkatát örökölte.
2023. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pontosan nálunk is ez a helyzet, mindenét 24+3-nak mérte, egyedül a combcsontjàt kisebbnek és az vitte le az átlagot. Ő is mondta, hogy lehet, hogy nem lesz magas. Hàt mi se vagyunk. Én 162, férjem 171.
2023. jan. 6. 21:47
 6/14 anonim ***** válasza:

Aggódni akkor kell, ha 2 hét az elmaradás.


A másik tényező : ahány doki, annyi mérés.

Az a legjobb ha végig 1 orvos mér, de egyik orvos sem tévedhetetlen. Elég 1 mm és már máskép számol a gép.


Míg az első lányom ténylegesen el volt maradva toxémia miatt 1 hónappal

Addig a 3. lányomat a saját orvosommal együtt 5 orvos mérte az utolsó 3 hétben. Megkeveslett magzatvíz és elmaradás miatt fogtak bent.


Egyik sem találta el a méreteit, minden nap mérték.


Mindegyik maximum 2000-2300 g közé saccolta, a lányom végül 2790g született és 45 cm a 38.hétre.

2023. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként milyen okokból történhet, hogy elmarad a fejlődésben? Amikor tényleg gond van. Láttam írtad a toxémiàt. És azon kívül?
2023. jan. 6. 22:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyermekem sem volt eleve hatalmas. - genetika is közre játszott.



De itt egy összefoglaló


[link]

2023. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Őszintén jobb lett volna ha meg se kérdezem 😀 miután elolvastam a cikket csak idegesebb lettem

2023. jan. 6. 22:57
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne legyél.

Feleslegesen kár izgulni.

2023. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!