Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes terhes vagyok, tul...

27 hetes terhes vagyok, tul alacsony a hemoglobin?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szoval most jott meg az eredmenyem, 100-as lett a hemoglobinom annak ellenere, hogy a pozitiv teszt ota szedek vasat, amit az orvos irt fel. A referencia ertek ugye 125-135 kozott van, terhesseg eseten inkabb a 130-hoz kene kozelitenie.


Reggel-este szedem, reggel, c-vitaminnal es ehgyomorra, magneziumot is orakkal kesobb veszem be,nehogy bekavarjon.


Az elso trimeszterben meg amugy 120 volt, szoval romlott sokat. Na marmost ugy tunik a haziorvosom nem aggodik, annyit mondott, csak szedjem tovabb a felirt vasat, mas teendo nincs. De tuneteim vannak, szedulok, hullik a hajam, allandoan faradt vagyok, sapadt vagyok, karikas a szemem.

Tenyleg ennyi a megoldas? Hogy nincs megoldas? Kihez fordulhatnek? Nogyogyaszhoz jovoheten jutok el,remelem o hajlando lesz foglalkozni velem. De ilyen ertekkel mire szamithatok? Veletek hogy volt?


2023. jan. 14. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen vasat szedsz? Vas mellé még meg lehet próbálni a B12 vitamint, az is segíti a felszívódást, és azt nem tudom, hogy tudod - e, hogy tejet, koffeint előtte utána egy órával nem szabad fogyasztani.

Lehetséges, hogy nagyobb mennyiség kell. Anyukám terhesség alatt olyan vashiányos volt, hogy szurival vagy infúzióban (nem emlékszem) kapta a vasat, akármit, akármennyit szedett, nem hatott.

2023. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

100 még nem vészes.

75-nél kaptam vénás vasat. Tette a dolgát, két heti adaggal 118-on volt.

2023. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sorbifert szedek, ezt irta fel. Amugy nem zavarna az alacsonyabb ertek, ha nem csokkenne folyamatosan. Illetve mint mondtam, eleg szarul is erzem magam, a hajam hullik, stb.

De ez lehet siman csak a terhessegtol van? :D


Na a kave reszet viszont nem tudtam, hogy nem lehet. Nem azonnal, de kb olyan 30-40 percen belul szoktam reggel kavezni, miutan bevettem a vasat, bar novenyi tejet iszom hozza, nem simat, akkor viszont erre figyelek.

B12-ot szedek,mert nem eszek hust, amiota terhes vagyok, nem birom.

2023. jan. 14. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Vas egyébként volt mérve? Hemoglobin terhesség alatt sokszor alacsony, nekem is minuszos volt 19-es vas ellenére (10 körüli a minimum érték) szóval vashiány közelében sem jártam. Hemiglobin és vörösvértest is alacsony volt 24 és 36 hetes laboron is mindkét terhességem alatt.


Hogy mit tegyél, én a helyedben kérném ennek az értéknek a vizsgálatát, ha ez nem történt meg. Ha a vas alacsony, akkor komolyabban vesznek majd, akkor többre lehet szükség.


Egyébként ha nem eszel húst az erősen növeli a vashiány esélyét sajnos.


A magnéziumot tényleg nem lehet vassal együtt, de kálciumot sem. A kávé része pedig igaz.

2023. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Meg kellene nézni, hogy egyáltálán valóban vashiányos vérszegénység-e, mert a vérszegénységnek nem csak a vashiány lehet az oka...

2. Ha tényleg vashiány és nem javul szájon át szedett vasra, lehet vénásan is adni.

2023. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony lett, még a 2.trimeszter végén, hiába szedtem a sorbifert, ráadásul napi kettőt. 106 volt a hemoglobinom, 1 hónap múlva szintén, előtte is folyamat csökkent, nekem a hematológus (egy korábbi vetélés és Leiden mutáció miatt járok hozzá ennél a terhességnél) és a védőnő egyből kiakadt, hogy ez borzasztóan kevés, nem lesz jó. A nőgyógyász nem foglalkozott vele. Nekem az segített, hogy a sorbifert lecserélték neoferro folgammára, plusz mellé kreuterblut szirup, és legutóbb hónapok után először nőtt, 116-ra. A vas értékem amúgy rendben volt, nekem b12 sprayt ajánlott még a doki, de a patikában csak néztek, hogy miről beszélek, szóval azt nem vettem.
2023. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem is 100 korul volt vegig, pedig szedtem vasat is, de az istennek nem akart nagyon felmenni.

Termeszetesen szultem, veszitettem egy kis vert is, lement 80-ra. De igazabol nem volt semmi gond, szedtem tovabb a vasat, szules utan 1 hetig szedultem egy kicsit meg gyengebb voltam, de aztan szules utan 2 honappal mar 125 volt.


Egyebkent nekem is csak ennyit mondtak terhesseg alatt, szedjem tovabb a vasat es csokolom. Nem igazan veszik komolyan, pedig lehet, hogy kene.

2023. júl. 30. 12:08
 8/8 A kérdező kommentje:

De hulye vagyok, a sajat kerdesemhez kommenteltem.

Na mindegy, szoval ez lett a vege, ha valakit erdekel 🤣🤣🤣


Igen, nem alszom tul jol a baba miatt, hahaha

2023. júl. 30. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!