Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vashiány terhesség idején,...

Vashiány terhesség idején, alacsony hemoglobin szint?

Figyelt kérdés
A vörösvérsejtszámom (3,8) és a hemoglobinom (114) valamivel a határérték alatt vannak, az orvos vas tablettát írt fel, a neve Maltofer. Ismeri valaki ezt a készítményt, vagy ki mit szedett vashiányra? Igazából nemrég vettem a patikában Damona vastablettát, mindenképp inkább ezt váltsam ki?
2017. ápr. 13. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Maltofert szedtem én is 111 körüli hemora...ha ezt írta fel, ezt szedd, vagy kérdezd meg hogy jó e a Damona
2017. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első babámmal a hemoglobin és vvt alacsony volt de 19 a vas szóval nem kaptam semmit.

Most a másodikat várom, 114 a hemoglobin, 3,6 a vvt és 9 a vas, neo ferro forgammát kaptam.

Én mindenképpen azt szedném, amit felírt az orvos. Már csak az ajánlott dózis miatt is, lehet a tiedből mondjuk többet javasolt volna, mint amit ír a betegtájékoztató.

2017. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szedd a Maltofert. Finom, csokiízű. :) De nem ezért, hanem mert az orvos ezt javasolta, azért a Maltofer, Neo-ferro folgamma más, mint a recept nélküli termékek.
2017. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
110-es hemoglobinnal lettem terhes, mindig alacsony volt, végig szedtem a maltofer, napi 3at, a végén 90-nel mentem szülni, és majdnem elvéreztem. Szülés után 65 volt a hemoglobinom, azonnal vérátömlesztést kaptam. Nekem nem szívódott fel egyáltalán.
2017. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, hogy próbálgatni kell a különböző vaskészítményeket. Olyan kell, amelyik nem okoz szorulást, mert amelyik okoz, az nem szívódik fel, tehát nem is érdemes szedni, mert szendvedni szendvedsz, eredménye meg nem lesz.

Kérdező, mivel a terhesség elején vagy, szerintem mindkettő el fog fogyni. :)

2017. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En 90 hemoglobinnal kezdtem a terhessegem.mindig verszegeny voltam.tobbszor is kaptam az elmult 10 evben vert,es venas vas kurat is)

72,5 nel kaptam vert(36 hetesen)

Igy sikerult 110folott tartani a szulesig,igy csaszar elott megusztam a vert(progi csaszarom volt),viszont utana tuti ami 100 alapon megkaptam,ha mar ott volt.

114 es hemoval nem is vagy olyan veszes.

Bar a masik ertekhez nem ertek,en azt sosem figyeltem.

En mar midenfele vasat szedtem,egyszeruen nem szivodik fel a belrendszeremen keresztul,sem gyogyszer altal,sem elelmiszer altal bevitt formaban.

Maltofert is szedtem,de nalam tokmindegy mit szedek.

2017. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!