Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok terhes vitamint szedni?

Figyelt kérdés
5. hét elején hányni kezdtem és azóta nem marad meg bennem szinte semmi, de a tablettáktól azonnal hányok. Femibion 1-et szedek, próbáltam sima vas+folsavat is, de nem megy. Mit csináljak? Most lenne a legfontosabb a folsav. :(
2023. jan. 14. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg este próbáld csak a folsavat beszedni, ha tudod. Én egyedül úgy bírtam ki, hogy nagyon gyorsan lefeküdtem utána aludni. És, ha tudsz vegyél kis tablettát és csak egy korty vízzel nyeld le.


A terhesvitaminoktól én is rosszul voltam.

2023. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ne szedj. A vilagon semmi baja nem lesz a gyereknek attól, ha nem szedsz mű vitamint. Egyéllebeles zöldségeket, főleg spenótot,gyümölcsöt, élesztőt, májat, azok tartalmaznak termeszetes formában folsavat. De létezik folsav tabletta is.
2023. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy rémlik újra kapható a hipp natal ital, van a biotech usanak kismama shakeje és van kismama gumicukor vitamin is.
2023. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen folsavat szedsz de az enyém kb akkora volt mint egy fogamzásgátló akár víz nélkül simán lelehet nyelni bátrabbaknak. Vagy, ha esetleg az jobb akkor van folyékony terhes vitamin a hippnek én is most tudtam meg nemrég. Hátha az bent marad esetleg valamivel.
2023. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elején bennem se maradt meg. De a víz is alig. Legjobb tanácsom a tapasztalatom alapján hogy engedd el a fenébe. Amikor az ember a túlélésre játszik akkor nem tud ezzel mit kezdeni. Szedtem amint tudtam, semmi baja nem lett a babának.
2023. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ferratab folsav+vas tablettát szedek, az egy nagyobb kapszula. De lehet, hogy akkor megpróbálom ezt a hippeset, és ha az nem jön be, akkor egy csak folsav tablettát. :)

Félek, hogy nem fog rendesen záródni a velőcsöve. Azt mikor lehet tudni, hogy rendesen záródott - e? 12 hetes uh-on? Vagy sima uh-on is látszik?

2023. jan. 14. 18:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki a vastòl pluszban émelyeg, pròbàlhatnàl sima folsavat.
2023. jan. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekemmel sem szedtem.

Mindketten makk egeszsegesen jottek a vilagra,es nekek sem volt semmi bajom vitamin nelkul a terhesseg alatt .

Egyik gyermekem 4250 gramm volt a masik 3600

2023. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A multivitamin kapszuláktól, terhes vitamintól (Femibion 0!) hányás, hasmenés, tetőtől talpig nagyon durva hólyagos csalánkiütés jelentkezett 1 szemtől. Több készítményt kipróbáltam, több orvosnak mondtam, 3x ütött ki. Allergológus mondta, hogy nem tud olyan vizsgálatra küldeni, ami kimutatja, mi lehet az az összetevő, színezőanyag/vivőanyag, ami gondot okoz. Mire egy belgyógyász ajánlotta a folát cseppet. Jobban hasznosul, mint a folsav. 4 üveggel csepegtettem, laborjaimon látszik hogy emelte a folsav szintet, nézettem. Emellett külön szedek, C,D,Ca,Mg,Fe,Omega3-at. Utóbbi 2-őt rendszertelenül. Nekem ez lett a megoldás.
2023. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem csinaltam, kihanytam en is a 22. hetig az osszes vitamint. A babam egeszsegesen szuletett, de en vashianyos verszegeny lettem es sokaig tartott, mire rendezodtek az ertekeim szules utan.


A velocsozarodas amugy a 4. hetig befejezodik, szoval mar tokmindegy. Es a folsav se csodaszer, attol fuggetlenul is “megnyerheted” a dolgot es mondjuk nyitott gerince lehet. De persze nem kell mindjart a legrosszabbra gondolni, csak gondolom lattad te is a reklamot, ahol errol szo van. De ezen kivul millio+1 problema lehet meg...😅

Nem eri meg aggodni, tenyleg. Remelni kell a legjobbakat.

2023. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!