Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » IR-esként mennyi szénhidrátot...

IR-esként mennyi szénhidrátot és kalóriát egyek 2. trimeszterben?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztens és pajzsmirigy alulműködéses vagyok, jelenleg a 12. hétben (még nem voltam genetikain). A pajzsmirigyre szedek gyógyszert, az IR-em viszont szerencsére csak enyhe, így arra csak diétát írtak elő korábban. Az első trimeszterben nem tudtam tartani a diétát a hányinger miatt, sajnos 1.5 kg-ot fel is szedtem :/. Nem vagyok vékony, 164 cm és 78 kg jelenleg, viszont terhesség végére nem szeretnék túl sokat hízni, csak amennyit a baba miatt kell.

Szeretném folytatni a diétát, mert az éhgyomori cukrom is 5.2 lett már (diétával 4.9re vittem le 5.6-ról), illetve nem szeretnék cukros sem lenni. A baba előtt diétáztam 1200-1300 kcal és 110-120 gramm szénhidrát (nem egyeztettem diabetológussal, de bevált, leadtam 5-6 kg-ot), azonban most kicsit el vagyok veszve, hogy hány kalóriát is kellene ennem és mennyi szénhidrátot.

16-17. héten megyek cukroterhelésre, utána persze diabetológushoz is, aki majd ad egy pontosabb eredményt, viszont addig nem tudjátok hány gramm szénhidrátot és kalóriát kellene ennem, hogy én se hízzak (sokat), de a babának még jó legyen?



2023. jan. 19. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
A szénhidrátban nem tudok segíteni, mert én nem vagyok inzulinrezisztens, de ugyanezekkel a magasság és súlyparaméterekkel rendelkezem, és most a második trimeszter felénél 1800-1900 kcalon karácsony óta másfél kilót fogytam (összesen plusz 4 kilónál tartok, ezt a hányinger miatti rágcsával szedtem fel). Szénhidrát 160-180, lassú felszívódású, de ugye én nem vagyok cukros, az nálad más lehet. 1100-1200kcalt tuti nem tartanék, az éhenhalás. Szóval minimális kalóriadeficit szerintem elég, vagy súlytartó kcal mennyiség, ügyelve a szénhidrátra.
2023. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a 20. heti ultrahangon a kicsi napra pontosan akkora, amekkorának lennie kell.
2023. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A baba miatt fontos a 150 gramm CH bevitele, minimum. Amit alapnak mondanak mindenkinek, a 160g CH diéta, én is azt csinálttam (két GDM-es terhességem volt, mindkettőnél elég volt szerencsére). Kalóriát nem tudom, azt én sosem figyeltem terhesen (így is fogytam mondjuk), de 1800-2000 alá nem kéne menni, egy babát kihordani azért kell energia bőven, még ha nem is kettő helyett eszel.

Annyit viszont érdemes tudni, hogy a terhelés a korábbi diéta miatt adhat fals eredményt. Első babával 8,4 lett a terhelésem eredménye 24 hetesen, másodikkal már a tervezéskor elkezdtem diétázni (úgy-ahogy, az első trimeszter engem is kikészített), és vele a terhelés 7,1 lett, ami technikailag határérték, de diétahiba esetén itthon mértem 9 körüli értékeket is, szóval a probléma nem oldódott meg egyáltalán addigra, csak nem mutatta ki a vizsgálat.

2023. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az endokrinológussal kell egyeztetni. Terhesen ireseknek már 12. hét körük csinálnak reggelizős cukor terhelést is.

Nekem egyébként 160ról 180ra emelték a ch adagomat.

2023. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

180g ch

A szintentartós kcal+300kcal kell.



Diatetikussal, diabetológussal konzultálj!

Ez nem sima eset.



Nekem nincs ilyen gond, csak stresszevő vagyok , emiatt kalóriát számolok.

Mégis megyek konzultálni.

Hogy se sok se kevés ne legyen.

2023. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Jövő héten megyek az endokrinológusomhoz ott majd rákérdezek, hogy mennyi szénhidrátot meg kalóriát ajánl.

Mindenképpen el akarok menni diabetológushoz, mert nem akarok a babának sem ártani, illetve inzulint szúrni sem.

Addig 150-160g szénhidrátot és 1700 kalóriát lövök be (utóbbit azért így mert általában túl lépem 50-100zal).

2023. jan. 19. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Bár én a vékony IR-esek közé tartozom,nekem is 150 gr-os diétát kellett tartanom,de nekem megengedett a dietetikus luxuskalóriákat,mint pl. szalonna,stb. Nekem csak a 24. héren csináltak cukorterhelést,az 13,5 lett. Akkor kaptam a 150 gr-os diétát. Terhesség előtt is IR-diétáztam már,160-gr.
2023. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én160.as diétát tartottam végig 8kg ot híztam ami mind a baba colt
2023. jan. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!