Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés eredménye:...

Cukorterhelés eredménye: éhgyomri 4,8; terhelt:3,9. Ez így jó?

Figyelt kérdés
Míg nem megyek orvoshoz kivancsi vagyok, ez így rendben van-e?

2023. jan. 25. 11:57
1 2 3 4
 11/32 Derjaderja ***** válasza:
21%
10. Mert a szülész-nőgyógyász igénytelen.
2023. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

3 pontos cukorterhelés kell legalább, de ez így minimum egy inzulinrezisztencia. Jó lenne az inzulint is látni még a 60as értékeket. Első körben egy diabetológus/dietetikus és diéta addig is.

Terheseknél úgy tudom a 60 perces érték nem mehet 7 fölé.

2023. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Inzulinrezisztenciáról ha jól tudom terhesség esetén nem beszélünk hisz eleve inzulinrezisztens állapot. Nem a szülész- nőgyógyász adta a beutalót ,hanem a háziorvos, és sajnos mindenkinek csak a 120 perceset nézik.
2023. jan. 25. 12:54
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok

Igen abban igazad van, bocsi, én eleve inzulinrezisztensen kezdtem a terhességet. Akkor majd a doki megmondja, hogy mit kell tenni. :)

2023. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, egy hét múlva megyek orvoshoz,kíváncsi vagyok mit mond. Ha esetleg valaki volt ugyanígy, megoszthatná velem neki mi lett ebből?!
2023. jan. 25. 13:03
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha beesik az éhgyomri alá úgy, hogy mindent betartottál (nem ettél elötte, max csak vizet ittál, nem mozogtál stb) az nem jó. Az azt jelenti, hogy valamikor kaptál egy inzulin fröccsöt, ami ledobta. De igen, kéne a 60perces is, hogy meddig ment fel, mert az sem mindegy, hogy pl 7ről esett be vagy 10ről. Az éhgyomrohoz kéne visszamennie, legalábbis a közelébe.
2023. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Derjaderja ***** válasza:

Valóban a terhesség egy diabetogén állapot, de nem mindegy, mekkora vercukor kiugrást eredményez.

Az inzulin növekedési hormon is és a magzati anyagcserét is alakítja. Ezért már rövid kiugrások is számítanak.

A diagnosztikai kritériumok szigorúbban, és olyan értékek esetén is terhességi cukorbetegseg àllapítható meg, ami nemterhesekben nem is meríti ki a cukorbetegség kritériumát.

2023. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

#11


Nekem háziorvos adta a beutalót a cukorterhelésre, nem a nőgyógyászom. Sőt, minden laborvizsgálatra a háziorvos küldött.

2023. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Igazabol beutalo se kell, mert a kiskonyv az beutalokent is mukodik, cukorterhelesre is. Szoval most ez a resze tokmindegy :D


Viszont gyanu nelkul nem szoktak 3 pontosat kerni, en ugy tudom. A kerdezo eseteben tuti lesz ismetelt cukorterheles, akkor mar nezik a 60 perceset is. Ha az eredmenye jo lett volna, akkor tokeletesen eleg lett volna a 2 pontos is.

2023. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Derjaderja ***** válasza:

18, 19.

Igen, de ezeket tágabb perspektívából nézve a szakma alakítja ki. A háziorvos azt a vizsgálatot kéri, amit a nőgyógyászok várnak, amit megszokott. Az adott szakmának kell adaptáció az alapellátókat az új tudományos ismeretekhez és irányelvekhez. Kiskönyv dettó.

A TB finanszírozás is kérdés, de részben hasonló rá a válasz.


Az igaz, hogy ahogy anno utánanéztem, az egyes országokban különböző protokollok vannak, de egyre több közlemény talál egyre erősebb kapcsolatot a terhességi cukorbetegség és következményei betegségek, állapotok között pl. gyermek szívbetegségek, anyagcsere betegségek. Személyes tapasztalatom, hogy a nőgyógyászok többsége elég hanyagul áll ehhez, és sok más témában is korszerűtlen gyakorlatok vannak (ez nem csak az én tapasztalatom). De igazatok van, előítèletes volt a kommentem, reméljük a Kérdezőt most már rendesen kivizsgáljàk.

2023. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!