Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy éltétek meg? Mi segített,...

Hogy éltétek meg? Mi segített, hogy ne rettegés legyen a terhesség?

Figyelt kérdés
Volt egy méhen kívülim és most 3 hónapra rá sikerült a kistesó. Már van szívhangja, kaptam utro-t, hogy megerősítsük a terhességet. Mégis minden pillanatban félek, hogy mi lesz, ha valami történik. Első terhességemnél semmi gondom nem volt, mert ott valahogy nem gondoltam bele, hogy a lányommal valami történhet, olyen természetes volt, hogy minden rendben lesz. Akármennyi időt vártam volna ezt az érzés akkro is ott lett volna bennem.
2011. júl. 13. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a magzat egészséges, akkor nem lesz baj!

Tehát egy dologra koncentrálj: hogy egy egészséges kis csöppséget hordasz a szíved alatt!

2011. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen ellenkezőleg éreztem,mint te.Az első babánál kezdettől éreztem,hogy valami baj van,de a doki nem vett komolyan,és sajnos lett is,de ezt most nem szeretném részletezni.Fél évet adtam magamnak,hogy rendbe jöjjek testileg,lelkileg,utólag tudom,hogy ez utóbbihoz több idő kellett.Újabb fél év után ismét várandós lettem,és furcsa,felszabadult érzés volt bennem,és cseppet sem féltem,pedig korábban azt gondoltam fogok.Sőt én biztattam a férjem,és a családom(bár ők csak később tudták meg),hogy higgyék el,nem lesz semmi baj.Azonnal abbahagytam a munkát,és csak magunkkal törődtem,és tudtam,hogy minden rendben van,lesz.

Egyszóval csak pozitívan!

2011. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, az jó lenne, ha pozitívan tudnék gondolkodni:). Tegnap voltam uh-on, és a dokim azt mondta, hogy van szívhang, de csak 2,8 cm a CLR ami kicsi, és a terhesség kisebb. Pedig 6 hetesnek kellene lennie a számolásaim alapján,a hogy együtt voltunk. Ezek után megint rám jött a para érzés, de a dokinál nem tudam már semmit kérdezni,hogy ez mit jelent, és mi van ilyen esetben, lehetett-e ennyivel később a beágyazódás, mert leblokkoltam teljesen és inkább mentünk a férjemmel, mert látta, hogy teljesen kész vagyok. Kaptam utro-t még, hogy erősítsük a terhességet.
2011. júl. 13. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:

egy vetélés után, mikor terhes lettem tudtam, hogy nem lesz baj (persze az elején, amíg nem volt szívhang, aggódtam, és később is apróságok miatt, de abban biztos voltam, hogy egészséges lesz és meg fog születni)- és minden OK volt, aztán mikor a tesó mellett voksoltunk, ismét vetélés :-( de ott éreztem, hogy valami nem OK. Most megint babát várok, jövő héten megyek dokihoz. Valahogy azt súgja a szívem, hogy lesz szívhang és aztán minden rendben lesz.

Ha rosszra gondolsz, be fogod vonzani! Csak pozitívan! Minden OK lesz a babáddal- így állj hozzá! Én is azt teszem ;)

2011. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg be nem töltöd azt az időt amikor már semmi nem történhet addig sajnos benned lesz a félelem. Ez ellen nem tudsz tenni semmit. Írhatnám hogy próbálj a jövőre nézni gondolj a babádra és bízz benne hogy nem lesz semmi baj de ez sajnos nem így működik. 11 hetes voltam mikor meghalt a pici majdnem másfél év után lettem újra terhes és az első 3-4 hónap rémálom volt próbáltam megnyugodni és nem a rossza gondolni de rettegtem attól hogy valami baj lesz megint. Szerencsére nem történt semmi most 37 hetes vagyok és nagyon boldog. Kívánom hogy te is ilyen szerencsés legyél.
2011. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom.Csak mar kikeszitem magam.pedig lehet csak kesobb fogant az en Picikem.
2011. júl. 14. 17:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap már bemtenm éjjel az ügyeletre is, mert annyira kikészültem. Ugyanis a dokim kisebb méretet mért, mint ugye kellne lennie, és után megint csak 6 hetesnek mérték a kórházban, de volt még szívhang. Olyan sok rosszat olvastam már, és hallottam, nem bírnám megint elveszíteni a babát. De már tiszta hülyét csinálok magamból a dokim előtt és a családom is kikészül az aggódásom miatt.
2011. júl. 14. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!