Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti félelmek,...

Terhesség alatti félelmek, rettegés?

Figyelt kérdés
Szinte az egész terhességem egy félelem.Kezdődött az elején mikor azon izgultam hogy nehogy elvetéljek.Utánna jöttek a szűrővizsgálatok az Áfp töl való rettegés,és hadne mondjam elöbb lett megcsinálva és alacsony érték lett.Majdnem megörültem ettől.De szerencsére minden rendben van.Jövőhéten megyek a cukorterhelésre,na ettől is kész vagyok és rettegek hogy ne hogy cukorbeteg legyek.A cukorbetegségnek vannak tünetei?Nem akarok ugy járni mint az Áfp vel hogy félek töle és ez is rossz eredmény lesz.Ja és arról ne is beszéljünk hogy a koraszülés a rémálmom.
2011. jún. 18. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A túlparázás nem normális! Én is félek, de azt is tudom,hogy ha állandóan rettegek nem lesz jobb, attól még sajnos megtörténik baj!
2011. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mezeine ***** válasza:
Rosszabb ha rettegsz. A babának se tesz egyáltalán jót. Ha kell beszélj orvossal, hogy adjon valami enyhe nyugtatót. Ez csak tipp.
2011. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

amúgy is aggódós vagy? sztem meséld el a védőnőnek, majd ő ajánl esetleg vmit. amúgy én az elsőt eléggé végigaggódtam, méhen belüli elhalás meg ilyenekt vizionáltam....

a cukornak nincs amúgy tünete. az a terhelésesen ferül majd ki. ha van a családban cukros, akár dédiig visszamenve, akkor hajlamod lehet rá, de nem biztos hogy ki is alakul. nekem pl. az első terhességemnél volt, diátázni kellett, a másodiknél most nincs.

alapvetően azt tanácsolom, hogy inkább próbálj pozitivan gondolni erre az egészre, azt szajkózd, hogy nem lesz semmi baj, a baba egészséges lesz, minden rendben lesz blabla.

könnyű szülést neked!

2011. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességemnél volt cukrom és akkor még nem volt kötelező a terheléses cukormérés.Nagyon sokat ittam,mert állandóan szomjas voltam.Nem tudta annyit inni,hogy elég legyen ezért a dokim elküldött terhelésesre.Azt tudni kell,hogy mind a két nagymamám cukros.Szinten tudtuk tartani a cukromat úgy,hogy diétáztam.Most 13 hetes vagyok még nem tudom,hogy van-e cukrom.Ha feszült vagy én is azt mondom,hogy lehet hogy jó lenne nyugtatót szedni.Én is szedtem.
2011. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha állandóan szorongsz,azt a baba is meg fogja érezni,és könnyen lehet,hogy ő is szorongós lesz. Van alapja a félelmeidnek? Van hajlamod valamilyen betegségre? Nehezen estél teherbe? Ha negatív gondolataid támadnak,inkább hagyd abba a gondolkodást,és tereld el a figyelmed,vagy cseréld fel őket az ellentétükkel,és azt mondogasd magadnak. És figyelj az életmódodra,ne tömd magad hulladék ételekkel,inkább sok zöldség-gyümölcs,sovány husi,diófélék. Kevés só és cukor. Így nem lesz gond. A genetikai betegségek miatt sem kéne aggódnod,ráérsz akkor,ha tényleg gond van. Addig inkább arra gondolj,hogy lesz egy gyönyörű,egészséges kisbabád,akit majd összepuszilgathatsz meg ölelgethetsz! :) Nekem egy védőnő azt mondta,hogy én programozom a gyermekemet,ha szépnek képzelem,és nevetősnek,akkor az is lesz. Ebben kell hinni!


Én inkább attól paráztam az elején,hogy jó anya leszek-e,nehogy lelki sérült gyerekem legyen(nekem elég rossz gyerekkorom volt) De a negatív gondolatok passzívvá tesznek,nem fejlődünk miattuk sehová,a pozitív gondolatok viszont tettekre késztetnek,tervezésre,reményre,stb. Vigyázz magadra,és csinálj kellemes dolgokat,hogy kiegyensúlyozott legyen a kedélyed,és akkor a baba is boldog lesz a pocakodban!!!

2011. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok.az a baj hogy álltalába nagyon parás vagyok mindenem.próbálom azért a gondolataimat elterelni de nem mindig megy.igazából cukros nincs a családba és nagyon olyan tünetem sincs ami erre utalna hogy pl.nagyon sokat iszok.aranyossak vagytok,köszönöm a segítséget.
2011. jún. 20. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!