Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1-2 éves gyermek mellett,...

1-2 éves gyermek mellett, hogy csináljátok végig a terhességet?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, hogy fogok majd hajolgatni a játékokért nagy pocakkal, vagy, hogy fogom majd kiemelni a kádból, vagy felemelni az etetőszékbe, vagy szaladni utána a terhesség alatt.

Semmi segítségem nincs. Ti hogy vészelitek át a terhességet kisgyerek mellett?



2023. febr. 14. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Minden napot egyesével túlélek. Nekem a legrosszabb a hányinger volt, ahhoz képest a nagy poci kutyafüle. Érdemes inkább mindent babyproofolni és nem szaladni utána.
2023. febr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugy csináltam végig, hogy nem volt más választásom 😅


2 év van köztük.

Egy álomterhesseg után nyertem egy iszonyú problémásat. Rengetegszer véreztem,folyamat görcsöltem, minden nap fájt valamim. Cefet volt. De mivel segítségem csak a férjem volt este, illetve viszgálatok alkalmával, így sok valasztásom nem volt, mint túlélni és számolni vissza a napokat.


Most 1 a kicsi, 3 a nagy. Hááát ennél még a terhesség is lehet jobb volt, mint a most napjaink 🤣

2023. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha problémamentes a terhesség, ennek nem kell gondnak lennie. 25 hetes vagyok, pakolok ide oda a gyereket, mert megszoktam. A hányinger nekem is rémes volt, feküdtem párszor a kanapén kegyelemért könyörögve.


Inkább félek a szülés utáni időszaktól, mert a nagy még mindig időszakosan rossz alvó, és nem hiszem, hogy a testvér féltékenység ezt jó irányba fogja befolyásolni.

2023. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem volt könnyű, de így utólag belegondolva mrgis
2023. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, véletlenül elküldtem. Szóval utólag belegondolva ami utána jött, sokkal nehezebb volt. Megoldottuk, az emeléstől én is tartottam, főleg hogy veszélyeztetett terhes voltam, de szerencsére semmi gond nem volt. De az utolsó hónapokban sétálni inkább már csak apuka vitte, én már nehezen bírtam a sok menést.
2023. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

21 hónap a korkülönbség a gyerekek között. A végefelé elég fáradékony voltam, azt nehezen viseltem, de arra tisztán emlékszem, hogy szaladtam is utána 36 hetesen, míg kismotorozott. Emelni persze emeltem, pici volt még főleg a terhesség elején de amihez hozzá vagyunk szokva, normális lefolyású terhesség esetén nem okoz gondot.

A legnehezebb a nagyobb kisörlő fogainak a jövetele volt, mikor az első trimeszterben voltam folyamatos álomkórban és még nagyon keveset is aludtunk, na, az megviselt. Valamint lent sétálni naponta novemberben, szintén az első hetekben, ezekről a percekről is igen élénk emlékeim vannak.

Egyébként már 5 éves a kisebb is.


Végig úgy álltam hozzá, hogy szülés után biztos nehezebb lesz 2 kicsivel de nem, tévedtem. Persze egyszerű ez az időszak sem volt, de akkor is úgy éreztem és most utólag visszagondolva is a terhesség nehezebb volt nekem.

2023. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Úgy, hogy a muszáj nagy úr.
2023. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt gond
2023. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem muszályból vállaltak gyereket. Neked se tartott senki pisztolyt a fejedhez.
2023. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt egyszerű, de végigcsináltuk, mert muszáj volt. Kb marékkal dobáltam magamba a magnéziumot, rengeteget keményedtem, mire már tényleg nagy lett a pocakom 30-32 hetesen már rendesen fájt is néha. Főleg ha futni kellett a gyerek után, mert megindult a futóbiciklivel. A nőgyógyász úgy a 27. hét környékén, simán vizsgálat után mondta, hogy kíméljem magam, mert nyiladozik a méhszáj, pedig akkor még nagyon panaszom se volt különösebben. Hát mondom, köszi, az akkor kétévesemmel beszélje meg, akit ráadásul akkoriban sikerült teljesen leszoktatnom a szopizásról is, nem volt épp jó passzban.

Utáltam a terhességet a kicsivel. Nehezebb volt, mint amire számítottam, már csak lelkileg is, mert amikor már tényleg nem tudtam a naggyal úgy foglalkozni, ahogy igényelte, az nagyon borzasztó volt. Persze, itt volt az apja, de én rettenetesen éreztem magam, hogy kb bármikor hívott játszani, jött volna az ölembe, mindig nemet kellett mondanom neki. Még az emlékét is utálom. Most 3 hónapos a kicsi, ezerszer könnyebb. A nagyobbik is visszatalált hozzám, és nagy örömünkre megint fel tudom venni és még a szuszt is ki tudom belőle ölelgetni :D

2023. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!