Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki melyik terhes vitaminra...

Ki melyik terhes vitaminra esküszik?

Figyelt kérdés
Első várandósságomnál a Gravidát szedtem, de attól volt, hogy néha hányingerem lett. Amúgy semmilyen vitamin hiány nem lépett fel, így gondolom amúgy jól teljesített. Viszont második gyermekemet várom és felmerült bennem, hogy mást szednék, de közben még szoptatom néha a nagyobbat is. Aki hasonló helyzetben volt melyik vitamint javasolja?

2023. febr. 20. 14:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Esküszni semelyik vitaminra sem esküszöm. Az elsőnél külön szedtem vas+folsavat, magnéziumot, télen/kora tavasszal C+D vitamint, nem volt gond a vérképemmel. Most Jutavitot szedek, eddig nem mondták, hogy gond lenne. Az orvos a Gravidát javasolta, a védőnő meg csak akkor szól, ha szerinte hülyeséget csinálok, eddig nem szólt miatta ;). A Gravidát azért nem próbáltam, mert sokan írták, hogy rosszul voltak tőle, emellett a Jutavites olcsóbb, nem tűnt rosszabbnak az összetétele és panaszkodni is kevesebben panaszkodtak rá.
2023. febr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Anyukám elevitet szedett a hugommal, minden rendben volt.
2023. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de alapesetben vérvétel nem informálhat vitaminhiányról. Pl. D, B12 vitaminszint mérést csak speciál esetben szakorvos kérhet, más vitamint meg tényleg nem szoktak. Folsavat ritkán, de semmi értelme, mert az emberek fele nem tudja lebontani, de nekik is ugyanúgy kimutatható a vérükből, mert felveszik, csak aztán ott kering inaktívan, mert hasznosítani nem tudják. Ásványi anyagokkal az a gond, hogy többen a vérből fogynak el utoljára, tehát lehet, hogy a magnéziumhiányod már ugat, de a véredben még jót mérnek. De fordított helyzet is van, a lényeg, hogy a vérben található mennyiségből NEM lehet a szervezetben található tartalékra következtetni legtöbb esetben.

Ezen túl mindenki más, attól, mert valaki valamire esküszik, nem feltétlen jó az mindenkinek.

Sok terhesvitaminban nagyon kis mennyiségűek a hatóanyagok. Ráadásul a legtöbb rosszul hasznosuló formákat használ. Pl.magnézium-oxid, cink-oxid, folsav stb. Az árukból sem lehet következtetni, mert van, amelyik kevés hatóanyagot és rosszul hasznosuló formában tartalmaz, de jó a marketingje, lehet lehúzni vele a kismamákat. Meg van, ami azért drága, mert tényleg jó minőségűek a hatóanyagok, bár én csak egy ilyenről tudok, de az is kapható minden patikában, csak nem azt fogják ajánlani, hanem azt, amelyik gyártó khm, csurgat kicsit…

2023. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!