Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor is befektetik a kismamát...

Akkor is befektetik a kismamát terminus túllépés után, ha még nincs szó indításról?

Figyelt kérdés

Tehát nem olyan esetre gondolok, ahol már tudják, hogy valami ok miatt másnap indítják a szülést, és előző nap befektetik. Hanem ahol úgymond szorosabban figyelik, de egyelőre nem indokolt az indítás. Vagy ez nem jellemző?

Ha mégis, milyen vizsgálatok vannak és milyen gyakorisággal, ami miatt ne lehetne akár napi szinten bejárnia a kismamának?

Mert pl. ha van délelőtt 1 NST, amúgy semmi, akkor sok értelme nem lehet a bentfekvésnek - szerintem.



2023. febr. 23. 11:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, és ha úgy adódik, élek is a jogommal, pont emiatt informálódom, hogy van-e bármi értelme befeküdni, ha amúgy tudomásom szerint csak napi NST lenne.
2023. febr. 23. 13:49
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor fektetnek be, ha van indok.


Csak azért. mert terminust betöltöttem nem.


Viszont mondjuk én nem egy babár várok, várhatóan javasolni fogják, hogy a 32. Héten befeküdjek.


Nyilván elutasíthazom, de pl esetemben beindult szüléssel már “nem az igazi” utazgatni.



Voltam is már osztályon 2 hetet.

Ezidő alatt azt láttam, hogy akiket benntartotttal, azokbal általában másnap meglett a baba.

Vagy indítottak valami miatt ( az aznapi vizsgálat alapján)

Vagy császàrozni kellett, vagy úgy alakult, hogy az lett.

Vélhetően az orvos látta a jeleket ( általában rossz nst miatt történt)


Náluk azt láttam, hogy napi 2 nst .. de nem ez a 20 perces, hanem akár alkalmankent 1,4-2 h-s volt.


Biztosra mentek.


Amig benn feküdtem 2 VBAC is volt.



Szóval én azt látom, hogy egyéni, ha befektetnek, annak nálunk van oka.

Régen, még 3-5 éve sem így volt..akkoriban volt minden..( állítólag)

2023. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen nem. Csak azt fektetik be, aki nem tud bejárni. Felesleges bent feküdni, mivel alap esetben tényleg semmi nem történik napi egy CTG-n kívül.
2023. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem szerettek volna befektetni, de eszemben se volt. Az egyetlen ok a terminus-túllépés lett volna, közben minden rendben volt a babával és velem is.

Annyi kioktatást még sose kaptam, de újra így csinálnám. 41+4-re született meg a gyerekem.

2023. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!