Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lindynette fogamzásgàtlótól...

Lindynette fogamzásgàtlótól vékony méhnyàlkahàrtya?

Figyelt kérdés

A Lindynette fogamzàsgàtlót szedem màr 17éves korom óta, most 29 vagyok. Nincs nőgyógyàszati panaszom. Tegnap egy màs dolog miatt ultrahangon voltam, és ott jegyezte meg az orvos, hogy vékony a méh nyàlkahàrtyàm, most menstruàltam e. Igazsàg szerint egy hete múlt el.

Kicsit megijedtem, hogy ez baj lehet e? Gondolom a fogamzàsgàtló vékonyítja, hogy ne legyek terhes.

Viszont az elkövetkezendő években szeretnénk majd babàt. Ti mit javasoltok, vizsgàltassam azért ki, vagy ne aggódjak, mert ez természetes? Nem tudom, hàny mm, ezt nem mondta.

Egyébként a menstruàcióm mindig pontosan megjön, és elégséges is.


Bevallom, néha fàj a szex. Gondolom emiatt. Vàltsunk inkàbb gumira?


Köszönöm.


2023. febr. 24. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló lényege hogy vékony legyen a méh nyálkahártya
2023. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha majd gyermeket szeretnénk, ez tizenéves szedési idő mellett mennyi idő alatt tud szerintetek regeneràlódni? :)
2023. febr. 24. 08:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben fogamzásgátlót szedtem. Mindkét lányom a 3. hónapban jött össze.
2023. febr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Ezen elv alapján működik a fogamzásgátló, elvékonyítja hogy ne tudjon beágyazodni. Ezért nem menstruáció van mellette csak megvonásos vérzés, aminek a mennyisege is kb fele, mint egy normál menstruációnak. Eddig 2 gyerekem előtt szedtem hosszú évekig fog.gátlót, az első előtt 6 évig, a 2. előtt 10 évig. Amint abbahagytam az első menstruációm kegyetlen erős volt, rengeteg vérrel, óránként kellett tampont ,betétet cserélnem. Vagyis az első hónapban meg is vastagodott. Mindig vártunk 3 hónapot a próbalkozassal és mindkettő azonnal sikerült.

"Néha fáj a szex. Gondolom emiatt "?????? Mi miatt? A vékony méhnyálkahártya miatt? Nagyon nem vagy tisztában a testeddel ez látszik. Érdemes utána nézni, mert látszólag azt sem tudod mi a különbség a hüvely és a méh között. Fogalmad sincs közel 30 éves létedre hogy működik a fog.gatló pedig 12 éve szeded. Azt sem tudtad hogy ilyenkor nem menstruáció van, szóval kb egy kamasz tudásával rendelkezel a testedről.

2023. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a vàlaszokat. Sajnos nem tudok én sem mindent, ezért is tettem fel a kérdést, szégyen vagy sem. De köszönöm, hogy segítetek! :)
2023. febr. 24. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!