Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babánk lesz és apás...

Első babánk lesz és apás szülést tervezünk,azonban úgy tudom több óráig is el tarthat a vajúdás,főleg első babánál.Apuka végig bent lehet velem? Állami kórházban fogok szülni

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 18:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
52%

"de a törvény nem a szülőszobát említi, hanem a vajúdást és szülést. Be kellene engedniük az apát is."


Huh, nézd, nem tudom már szebnen megfogalmazni neked, hogy egy dolog a törvény, meg egy másik a valóság. Hidd el, ezen én is végigmentem sok helyi anyukával, írtunk panaszt, érdeklödtünk kifejezetten a kórháznál a törvényre hivatkozva, volt ebből ügy a civil szerveknél (nem csak a mi kórhàzunk kapcsán), megtörtént a probléma jelentése az illetékes kormányszervek felé, de mindenhonnan azt a választ kaptuk lényegében, hogy csak az aktív(!) vajúdástól számít a dolog, ami olyan 3 ujjnyitól van, azaz kb. a vajúdás vége a kitolás előtt, amúgy nem kötelesek simán a vajúdásra beengedni, majd a kórház eldönti, te mikor tartasz ott, hogy, jöhet apuka. Szóval, az égvilágon senkit nem érdekel ennyire, mi van a törvényben, idézheted te azt ott a szülésznőnek, akkor sem fogják beengedni apukát a vajúdás elején-közepén, ha nem akarják vagy nincs hely.


Ismétlem, nekem szerencsém volt, mert burokrepesztéstől bent lehetett (az ugye 2 ujjnyi tágulásnál után van), de elötte nem, pedig egyedül is voltam. De akkor sem. És én még jól jártam, mert akkor is hátravolt pár óra, sokaknak tényleg csak a legvégén engedték be apukát, mikor már kb. ment szülni az anyuka.


Szóval fogd már fel, hogy senki nem bünteti meg a kórházat, ha nem tartják be, ami elő van írva. Szerencse kérdése, mikor, hol, kinél szülsz.

2023. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a Jánosban szültem, ott rögtön szülőszobát kaptunk, ahol végig bent lehetett a férjem (este 11-től, akkor érkeztünk, 5-re lett meg a baba, és még 8-ig bent maradhatott velünk). Viszont majdnem a Szent Imre kórházban szültem, ahol azt mondták, hogy külön vajúdó van, ahova nem jöhet be apuka, csak a szülőszobára.
2023. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ma szültem és végig bent volt az apa. Bababarát kórház, lehet ezért. Az előkészületnél kellett kint várakoznia. Oxitocint bekötötték és behívták. Szülés után még 2 órát együtt voltunk a szülőszobán.
2023. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
86%

Mint látod, kérdező, nem mindegy, melyik kórházban szülsz. Tudod, hol fogsz?


Ha belépsz helyi kismamás csoportba, ott tudsz névtelenül is infót kérni.

2023. febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kórházfüggő. Szent Imrében szültem, ott a közös vajúdóba nem engedték volna be, engem mondjuk befektettek az osztályra a vajúdás idejére és oda sem mehetett. A kitolásra (szülőszobára) jöhetett csak kísérő. Van benne logika, mert a vajúdóban kicsit sokan lennének, ha mindegyik ágy foglalt + dolgozók + hozzátartozók, az újszülöttes anyukáknak pedig valószínűleg pont egy idegen férfi hiányzik a szobából, amikor mondjuk a szoptatással próbálkoznak. Ettől még a szülő nőnek jó lenne, ha lehetne ilyenkor is támasza.

#12: Elfolyt magzatvíznél pár óránál többet nem várakozhat otthon a szülő nő, be kell menni, bármilyenek is a fájások. 3 és fél óra után mentem be, ami már ejnye-bejnye kategória és csak 7 percesek voltak... egészen addig, amíg át nem léptem a szülészet ajtaján, mert akkor több órára teljesen elmúltak. De amikor 3 percesre sűrűsödtek, utána is több óra volt, hogy a szülőszobára kerülhettem. Azért amikor a falat kapartam már a fájdalomtól, a szülésznő meg közölte, hogy oké, hogy 3 perces, de nem elég erős és amúgy is csak 1 ujjnyi a méhszáj, szóval vissza az osztályra, akkor nem volt jó kedvem.

2023. febr. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 flora08 ***** válasza:
Hűha, mennyi indulat 😶 Én is csak azt tudom mondani, hogy attól függ, hol fogsz szülni. A szülésznő szólt, mikor hívhatom apukát. Amíg vizsgáltak, előkészítettek, vért vettek, nem volt ott.
2023. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!