Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babánk lesz és apás...

Első babánk lesz és apás szülést tervezünk,azonban úgy tudom több óráig is el tarthat a vajúdás,főleg első babánál.Apuka végig bent lehet velem? Állami kórházban fogok szülni

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 18:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%

Ùristen, milyen isten hàta mögötti helyeken van mèg beöntès meg borotvàlàs?!? Velem NST alatt is ott lehetett a pàrom, ès vajùdàs, szülès alatt is vègig.

Nagyon kòrhàzfüggő, de egy bizonyos szint alá sehol sem szabadna süllyedniük.

2023. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%
10,hát ezért nem kell egyből berohanni az első fájásnál.Ha már szülőszobára felvesznek, akkor onnantól a kísérőd veled lehet.
2023. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%
11,mi a baj a kúppal,vagy beöntéssel,és a borotválással?Az orvos ott fog rajtad dolgozni.Ha vágnak,vagy repedsz,össze kell varrni.Ha szőrös vagy, akkor nehezebb,nem is higiénikus,főleg utána a gyermekágyi vérzéssel.Beöntés/kúp meg,úgyis kijön aminek ki kell,csak így van esély rá,hogy nem a szülés közben.
2023. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
66%

12-es, én speciel 5 perces elég durva fájásokkal mentem be, és még így is eltartott fél napig utána.


Mellesleg, egy először szülő nő nem feltétlenül fogja tudni reálisan felmérni, mikor menjen be.


Szóval hülyeség, amit írsz. Mellesleg, mondom, nem önmagában az volt a baj, hogy soká tartottak a szülések, hanem hogy ha sokan szülnek aznap, akkor nincs annyi szabad egyágyas szoba, és a közösbe meg ugye nem engedik be az apukákat.

2023. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%

"Ha már szülőszobára felvesznek, akkor onnantól a kísérőd veled lehet.".


De értsd már meg, hogy vannak kórházak, ahol akkor sem kerülsz még automatikusan szülőszobára, ha amúgy sűrű fájásaid vannak. Ahol én voltam, ott pl. külön szobában vajúdnak és szülnek a nők, konkrétan a szülőszobára akkor tolnak át, amikor már nyomni kell.

2023. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
19.a Jánosban szültem, indított volt, a leg elejétől bent volt ő is meg a lányom is
2023. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
79%
15, de a törvény nem a szülőszobát említi, hanem a vajúdást és szülést. Be kellene engedniük az apát is.
2023. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél bent feküdtem már a kórházban, amikor beindult a szülés. Éjfélkor kezdett szivárogni a vizem. Reggel 6-kor mondták, hogy akkor szólhatok a férjemnek, hogy jöhet.

A másodiknál 3 perces fájásokkal mentünk be, addig itthon vajúdtam. Bent először engem bevittek, átöltöztem, megvizsgált a doki, 3 ujjnyira nyitva voltam. Utána kitöltöttünk a szülésznővel egy rakás papírt. Addig a férjem kint várt. Amikor bementem a szülőszobára, akkor engedték be. Onnantól 17 perc múlva meg is volt a baba.

2023. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Este feküdtem be indításra, ballont kaptam, nem történt semmi. Másnap amikor lementem a szülőszobára, kérdezték lesz-e bent velem valaki és mennyi idő mire ideér. Mondtam, hogy kb. fél óra, azt mondták akkor hívhatom is. Beért a férjem mire hozzámnyúltak volna, már megkérdezték, hogy a beöntésnél bent akar-e lenni. :D

Szóval amikor már ténylegesen történt is valami, akkor végig bent lehetett velem. Kérdezd meg nálatok mi a protokoll.

2023. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 perces fájásokkal mentünk be este 10-kor, 22:30-kor burkot repesztettek, 22:45-kor már a szülőszobai ágyon voltam, 22:50-re beöltőzve megérkezett a férjem.

Hajnal 3-kor született meg a fiúnk, s utána majdnem 2 órát aranyóráztunk még.


Végig bent lehetett, a még akkor is amikor varrtak.

2023. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!