Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik allergiás asztmában...

Akik allergiás asztmában szenvednek, babavárás mellett milyen gyógyszert szedtek?

Figyelt kérdés
A Zyrtec-et szedtem eddig, de azt most nem lehet terhesség mellett. Dokihoz csak pénteken tudok menni. Nem vészes a helyzet csak kiváncsi vagyok.
2010. okt. 5. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én simán asztmás vagyok(20 hetes).A ventolin pipát használom és amikor most vizsgálaton voltam a tüdőgondozóba akkor vettünk amit ajánlottak ezt a sópipát ez nekem nagyon sokat segít.Ezeket szabad terhesség alatt.Kicsit félek hogy mi lesz ha majd nagy lesz a hasam mert igy is sokat fulladok..Meg nemtudom hogy a sima szülés igy lehetséges lesz-e.
2010. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem pollen allergiám van + aszmám. Aszmára a ventolint használom, az első szülésem simán ment nem fulladtam be, a szülésnél ne kapkodd a levegőt hanem figyelj az egyenletes mély levegővételre.

Pollenallergiámra a telfast-ot szedtem, de terhesség alatt en ugy tudom egyik fajtát sem lehet, csak homeopátiás szert.

2010. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pulmicort és ventolin. Állandó kérdésem volt nekem is a doki felé. Azt mondta, sokkal nagyobb baj, ha nem kap az anya megfelelő mennyiségű levegőt. /Mivel nálam fentállt a lehetősége, hogy nem veszem észre, ha nem kapok rendesen levegőt, így állandó gyógyszer kellett normál állapotban is szednem- nem a rohamokról beszélek./ Mindíg az mondta sarkosítva, hogy az agynak kell az oxigén, különben a baba nem fejlődik rendesen, anyuka meg idővel elbutul. Még azok az anyukák is egészgéges babát hoztak a világra akik injekciózták magukat. Engem mindíg ez a mondat vigasztalt.
2010. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én szedem a zyrtecet, allergológussal megbeszéltük, szerinte ártalmatlan a babára nézve!27.hetes
2010. okt. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem nagyon összetett a allergiám van,ételek:hüvelyesek,citrusfélék,kakaó,mogyoró,pollenek:rengeteg,kutyaszőr,macskaszőr,bizonyos illatanyagok,és 5 éves korom óta néha fulladok.Symbicort-ot kaptam,Ventolint és a calcimusk injekciót végig napi 1 ampulla.Két gyerkőcöm van,így csináltam végig mind a 2 terhességet,nagyon nehéz volt,de a pici fiam még szopizik és addíg be kell érnem ennyivel.A homeósakat még nem próbáltam,de dícsérik őket.
2010. okt. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia nekem is allergiás asztmám, pollen, és ételallergiám van.

Az asztmára Alvesco-t kaptam, az allergiára homeos histaminumot szedek.

2010. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ventolin+Pulmicort, ezeket lehet terhesség alatt.

Gyógyszereket, antihiszatminokat a dokik nem ajánlják, de genetikus szerint lehet. (még szájon át szedhető szteroidokat is)

2010. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon allargiás vagyok, és elmentem egy homeopatias orvoshoz, és amiket írt azt szedtem, nem hogy nem jött elő, de el is múlt az allergiám! Terhesség alatt pedig bármelyik homeo készítmény szedhető!!! Csak sokan úgy vannak vele hogy nem hisznek benne és hogy nagy humbuk. Pedig ez nem igaz. Ezek után én is elhiszem!!!!!
2010. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, meglátjuk nekem mit mond majd a doki.


Kellemes babavárást/babázást Nektek. :)

2010. okt. 6. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!