Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiírt dátum számolása hogyan...

Kiírt dátum számolása hogyan történik? Lentebb kifejtem, nem nagyon értem.

Figyelt kérdés

Neten nézegettem kalkulátorokat, mind március 15 vagy 19-re írták.

Viszont a kiskönyvben március 9 szerepel. Amire az alkalmazás is 39+3-at ír. De a kiírt dátumot úgy szokták az orvosok, hogy 40.hétre nem?

Tehát akkor jelenleg 40+5. napon vagyok vagy 40+1 napon?



2023. márc. 14. 06:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha érdemi infót is írnál, pl hogy mikor menstruáltál utoljára, hány napos a ciklusod és mikor volt a 12 hetes UH és akkor hány hetesnek írtak pontosan a CRL alapján….
2023. márc. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

06.12, 24 napos cik.

Már nem tudom mikor volt a 12 hetes.

A 9.ei dátum alapján kértem időpontot arra emlékszem . Még mondta is a doki hogy szerinte korán mentem, de mikor csinálta az uh-t, az alapján mégsem korán.

2023. márc. 14. 07:33
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem a mensi alapján augusztus 5 lett volna (hosszú ciklussal). de nem vették figyelembe, hiába mondtam, hogy hosszú a ciklusom, és követtem is homerozessel, szóval biztos hogy 1 héttel kesobb volt ovum, mint a normál ciklushossznál szokott lenni. ez alapján július 29 volt az állami kórházban a kiírt dátum, aztán magánban profibb orvos profibb géppel módosította augusztus 1-re a 12 hetesen. és el is mondta hogy hiába a hosszabb ciklus, a méretek alapján ez van. és végig maradt is az augusztus 1 a kiírt dátum, minden mérés aszerintinek felelt meg. míg július 29én mentem a dokihoz, aki akkor mondta hogy oké, akkor naponta irány a ctg, mert aznapi a terminus 🤷 nem tudom mit látott mi miatt küldött akkor dokihoz, ha amúgy ugye aug1 lett volna. de végül aug 1jén indult magától a szülés
2023. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

09.02-én volt a 12 hetes. Akkor volt 12+6.


Eléggé összezavartak a dátumokkal.

Ami az elején nem érdekelt, de most a vége felé azért már lényegesebb. Főleg, hogy az égvilágon semmit nem érzek, hogy kezdődne.

2023. márc. 14. 08:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Átérzem

Mensi szerint ma vagyok 37+5,baba méretei alapján is 37 hetesnek felel meg.

Doki szerint pedig még csak 35/36 hetes vagyok 🤷‍♀️

2023. márc. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A dátumot az utolsó menzesz elsö napja alapján számolják, átlagos (28 napos) ciklussal, függetlenül attól, hogy az adott nönek milyen hosszú vagy mennyire rendszeres a ciklusa, vagy szerinte melyik napon esett teherbe.

Ugyanis ez az egyelten módszer, amivel a terhességek nagy részében értelmes dátum jön ki.

Ezt úgy számolják, hogy az utolsó menzesz elsö napjától visszaszámolnak három hónapot és hozzáadnak 7 napot.

(A te esetedben decembertöl vissza 3 hónap az szeptember, a 6-hoz meg hozzáadnak 7 napot, az 13-a, tehát szeptember 13 a várható idöpont)


Késöbb az ultrahang meg egyéb vizsgálatok alapján ezt módosíthatják, de ez a kiindulási alap.

2023. márc. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó menses első napjától számolják.

Nekem 2 héttel nagyobb ésmégsem.írták át a dátumot

2023. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 06.08. volt az utolsó menstruáció és holnapra tehát 15-ére számolták a terhesgondozáson a 40.hetet.Nem számít hogy lombikos vagyok így tudni a pontos napot.

A nőgyógyászom figyelembe vette meg a 12.heti méreteket is így ő szerinte Március 19-e a várható időpont.

Görcseim néha vannak de más egyéb nem hogy esetleg szeretne-e már kijönni.

2023. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem utolsó mensi 06.23 doki szerint április 10,app szerint és szerintem is inkább március 29.
2023. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
06.23?meg 03 29?
2023. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!