Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minek a rövidítése a CTG/NST?...

Minek a rövidítése a CTG/NST? Nem a latin érdekel, hanem hogy miről szól a vizsgálat!

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
NST=Non Stressz Teszt. Tehát nyugalmi állapotban vizsgálják a baba alap/normál szívműködését.
2010. okt. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Itt nagyon jól leírják: [link]
2010. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

leültetnek kapsz egy tappancsot a hasadra és vagy fogni kell és vinni ha a baba mozog hogy lehessen mindig hallani a szivhangját v. egy gumiszallaggal rögzitik.


kb. 20 perc de ha alszik a baba felrázzák és újra kezdik akkor tovább tart.

2010. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pont ma voltam a 2. ilyen vizsgálaton.A múlt héten,mikor az elsőt csinálták a hasamra gumiztak 2 tappancsot,az egyiket a gyomrom fölé(már ahol régen a gyomrom volt:-)),a másikkal megkeresték a szívhangot,azt oda rögzítették.A kezembe nyomtak egy kapcsolószerűséget,ami olyan,mint az olvasólámpa kapcsolója,és rá kellett kérdeznem,hogy akkor most ezzel mit csináljak...

A lényeg,hogy mikor érzed a mozgását be kell kapcsolni,utána ki.Hát,az én babám eléggé lusta reggelente,nem nagyon kapcsolgattam.Nálunk édességet kell enni ha nem akar mozgolódni,nem mozgatják a hasat.

2010. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!