Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreket váró vagy már megszüle...

Ikreket váró vagy már megszületett ikres anyukák, megosztanátok velem tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Pl: hogy viselitek/viseltétek a terhességet (főleg a vége felé), mennyire volt megterhelő a kihordásuk, hogy bírjátok/bírtátok az első hónapokat miután megszülettek, egyszerre szoptattátok őket, vagy ahogy külön-külön megéheztek, stb.? Minden tapasztalat érdekel, amit szívesen megosztotok velem. 2. ill. 3. babánkat várom és egyelőre fogalmam sincs mi vár rám. :-)
2010. okt. 8. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Halihó.

Nekem még pocaklakóim vannak:-)majd csak decemberre várható az érkezésük,úgyhogy sok tapasztalatom nincs sőt semmi nincs hisz ők az első babáim,de akár hiszed akár nem én egy nagy kihívásnak élem meg:-)A terhességem eddig nagyon jól telt ,se hányinger,se szédülés,mindentől megkímélnek,most vagyunk a 29. hétben de mások már ilyenkor panaszkodnak hogy nem hagyja a babójuk őket aludni akkorákat rugni,hát én amikor kimegyek a wc-re és visszajövök aludni szinte csak őket figyelem hogy milyen piciket mocorognak szinte mintha engem akarnának kímélni.

Már mind a ketten fejvégű fekvésűek,de eddig úgy van hogy miattunk császár lezs,a kockázatok elkerülése érdekében:-)

A dokihoz 4 hét múlva kell mennek kiváncsi leszek mit mondd meddig lehetek még itthon,most szerdán voltam nála utoljára és hál'Istennek még zárt a méhszáj:-)No de ezért tudtam is tenni hisz a 19. hét óta csak pihenek.

Mikorra várhatók a babóid érkezése,egypetéjűek??Ha van már babád akkor gondolom spontán fogantak.?

2010. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is iker babábak várok, ugyancsak 2-ik és 3-ik. :-) 23-ik hétben vagyok, eddig egyáltalán nem megterhelő a terhesség. Remélem ezután se lesz túl nehéz, kisfiammal utolsó napig dolgoztam, bár most nem reménykedem, hogy ez megint így lesz. :-). Amit a születésük után tenni fogok: mindenképp "összehangolom" őket, mert így mérföldekkel könnyebb lesz hosszú távon, bár rövid távon persze nem lesz egyszerű. Kisfiam másfél évig anyatejes volt, cumit, cumisüveget életében nem látott, nos ezen annyit változtatok az ikreknél, hogy ők is anyatejesek lesznek (egyértelműen), de mindenképp kapnak cumit, mert akkor nem a cicin komfortszopiznak, mint anno a kis csibészem. :-) És így több időm marad másra. Persze felkötöm a gatyámat, mert tudom mivel jár egy baba, hát kettő, na de dupla gond, dupla ÖRÖM. :-)
2010. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mi még nagyon az elején vagyunk: 9 hetesek. Két petéjűek és spontán fogantak, valszeg köszönhető annak, hogy elmúltam 30 éves, de én nagyon örülök nekik.

Kicsit félek, hogy nehéz lesz - mind a terhesség, mind az első időszak a születésük után -, de én is optimistán próbálok hozzáállni, akár Ti. Köszi a válaszokat!

2010. okt. 8. 17:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia !

A hónap végén lesznek 2 évesek az ikerfiaim.

A kihordásuk a vége felé elég nehéz volt , kb a 28 héttől az egyik a hólyagomat rugdalta a másik a gyomromat (állandó pisilés inger és savtúltengés). Levegőt nem kaptam a lépcsőn. 36 hét és 4 napra születtek ikrekhez képes jó súllyal (2380 és 2470). Az első két hónap nagyon nehéz volt. Nem tudtam szoptatni, táposak voltak (nem volt tejem csak napi 80 ml). volt olyan hét hogy óránként etettem valakit, mert felváltva ettek. Ez jó volt mert külön is tudtam velük lenni. De volt olyan is hogy teljesen egyszerre akartak enni, szopipárnával megoldottuk.

Most már nagyon jó eljátszanak egymással. Csak kitartás mindenkinek lányok!

2010. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok .

Annyit elfelejtettem, hogy a 33 héttől szülésig kórházban voltam.

2010. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!!

Miért kellett a 33 héttől bent feküdnöd??

2010. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

A babák a kis súlyuk miatt nem számítottak koraszülöttnek?

2010. okt. 8. 19:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocsí! az utolsó vagyok, most tudtam újra a géphez ülni.

Igen koraszülöttek vagyunk, de nem csak a súly miatt, hanem mert 37 hét előtt születtünk (36 hét+4 nap)és ezt Pécsen így veszik.

A 33 héten azért kellett befüdnöm, mert elkezdtem vérezni, Kaptam visszatartó infuziót és tűdőérlelő inekciot. A doki azt mondta elég, ha addig hat a infu amíg a másik el nem kezdi a hatását (még a 33 héten nincs kifejlődve rendesen a tűdő), de szerencsére ráhuztunk 3 hetet. És mivel Pécsen szültem , de Kaposvári vagyok ezért nem is javasolta a hazautazást, hiába nem volt semmi promléma utána, bár nem is akartam hazajönni, nagyobb biztonágban éreztem ott magunkat.

2010. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és válaszoló ikresek!

Hogy vagytok? Valaki megszült már?

Boldog ünnepeket előre is!

2 éves ikrek anyukája

2010. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi kérdésed, mi jól vagyunk. Leszámítva, hogy rettenetesen fáj a derekam (sajna pár napja becsípődött egy ideg). Picikéim ugyan már 2 hete érezhetően mocorognak, néha előfordul, hogy szinte egész nap "csendben vannak". Most töltöttem a 17. hetet, gondolom ez még természetes, hiszen még nagyon picik. :-)
2010. dec. 7. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!