Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnàzás az első trimeszterben...

Barnàzás az első trimeszterben? Annyira izgulok!

Figyelt kérdés
6 hetes és 5 napos várandós vagyok. A terhesség meg lett állapítva, eddig minden rendben ment. Vasárnap észrevettem a bugyimon barnás-véres-nyákos folyást (nem igazán tudtam megállapítani a színét). Azonnal bementem az ügyeletre, volt szívhang, és azt mondták, semmi nem utal arra, hogy vetélés lenne, nincs hematóma sem. Kaptam Progesterone Exeltist, 3x1-t kell szednem, plusz Rutascorbin. A hasam néha nyillalgat, főleg jobb oldalon. Tegnap már nem is volt semmi vér, barnázás. Azonban ma megint volt egy kis barnázás a progeszteron ellenére. Nagyon félek, mert hétvégén lesz a lakodalmunk, amit már nagyon rég tologatunk… szerintetek ez a vetélés jele? Mindenképpen kórhàzban kell maradnom, ha bekövetkezik?
2023. ápr. 11. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy a vetélés jele. De ha az is, annál többet nem tudsz tenni, hogy szeded a progeszteront és pihensz.

Ha vetélés, akkor átvált élénkpiros vérzésbe, amit erős görcsök kísérnek. Ez esetben is csak akkor kell kórházban bent feküdni, ha nagyon erős a vérzés és nagyon nagy fájdalmaid vannak. Illetve, ha nem ürül ki teljesen akkor művi befejezés... de arra ezen a héten màr tuti nem kerülne sor. Időt szoktak hagyni.

Viszont, ha épp vetélsz akkor nem biztos hogy lélekben illetve fizikálisan olyan állapotban leszel, hogy megüld a lakodalmadat.

Próbálj minél többet pihenni. Egyáltalán nem biztos, hogy nagy a gond!!

Kitartás!

2023. ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Azoknak, akiknek bármilyen barnás -pirosas enyhe folyásuk van (sokan vannak!) csak kis része vetél is el. Többnyire megtalált ok nélkül fordul elő, és nagyrészt ártalmatlan!

Ne izgulj, progeszteron megy, ennél többet nem tehetsz.

2023. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kerek 6 hetesen kezdtem barnázni.

Pont aznap mentem orvoshoz.

Kaptam progi kúpot, ennek ellenére még 1 hétig barnáztam.

Aztán 11. héten még 2 napig.

Az oka sose derült ki.

Most 23 hetes probléma mentes terhességem van.

Amíg nem görcsölsz és vérzel erősen, addig próbálj megnyugodni, bár tudom nagyon nehéz.

Kitartást!

2023. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk, táncolni és ugrálni nem szabadna ezzel, az fix, de én mindhárom terhességemnél véreztem-barnáztam az első trimeszterben,és "csak" egyszer vetéltem el.
2023. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező?
nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!