Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben hoztátok haza babátokat...

Miben hoztátok haza babátokat a kórházból?

Figyelt kérdés
mózeskosár vagy hordozó?és hogy öltötettétek fel?januári baba lesz.köszi a válaszokat!
2010. okt. 8. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia! mi hordozóban, de májusi volt. Ha téli baba lett volna akkor olyan bundazsákot vettem volna ami becsatolható a hordozóba is és akkor abba. Az alá azért nem kell állatira beöltöztetni, nehogy megsüljön :) (ilyet: [link] ). Boldog babavárást, szép szülést!
2010. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is januári volt a második. Hosszú ujjú body, harisnya, rugi, kissapka és bundazsák volt rajta és így volt bekötve a hordozóba. Ő elég nagy baba volt és a sok cucc kitöltötte a hordozót, így elfért. És szakadó hóesés volt. Az első baba áprilisi volt nagyon picike, őt ugyanígy öltöztetve csak pólyában az ölemben hoztam haza (nem lakunk messze a kórháztól) mert egyszerűen elveszett a hordozóban.
2010. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Azthiszem mi mózesben fogjuk hazahozni mert féltem a gerincét.mi nem lakunk közel a kórházhoz.Meg vettünk jó vastag overált is.Írjatok minnél többen kíváncsi vagyok a véleményekre.Köszi!
2010. okt. 8. 17:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi október végiek vagyunk, szerencsére jó idő volt. body rugi sapka és hordozó rá egy pléd. Mi is messze lakunk (Pécsen szültem és Kaposvár az otthonunk), de mi a hordozot azért választottuk, mert ikrek és két mozes nem fér be hátulra, mert azt ugye keresztbe kell kötni.

Ha mesze laktok szerintem a kocsiba nem kell bundazsák, mert úgyis befűtöd a kocsit, elég egy vastagabb/vékonyabb takaró (ha a kórházban nem kánikulában vagytok)

2010. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én többektől azt hallotam, hogy csak hordozóban engedik ki a babát a kórházból (gondolom a kérdésed erre irányult). A mi babánk februári lesz és emiatt nekünk is be kell szerezni egyet.
2010. okt. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mi november végére várjuk a kisfiunkat, és nálunk is felmerült ez a kérdés, a kórháztól 25 km re lakunk.A rendőr ha igazoltat akkor elvileg csak a bébihordozt köteles elfogadni, a tv szerint. Én is a baba gerince miatt izgultam, de áll másfél két óra még nem gond.

32 km

2010. okt. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A mózest is elfogadják de azt is be kell kötni.Utánaérdeklődtem.Ezért döntöttünk ez mellett.Köszi a válaszaitokat!
2010. okt. 9. 14:09
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, én is mózesben szerettem volna hazahozni, de mi meg ezt az infót kaptuk:(( Ezek szerint Rendőre válogatja, mind minden esetben:(((
2010. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Az én babám is február végén kellene érkezzen. Én is azt hallottam, hogy csak hordozóban engedik ki a kórházból, én travel systemes babakocsit vettem amihez van mózes és hordozó is, de ez nem az a fajta mózes, amit be lehet kötni autóba és az "E" jelzés sincsen rajta, tehát ez autóban nem használható, a hordozó az igen, vagyis abban fogom hazahozni. Erre figyelni kell valóban létezik olyan mózes, ami használható az autóban, de tudomásom szerint ez 1-2 típust jelent, amihez nem is niztos, hogy könnyen hozzájuthatsz Magyarországon.


21 heteske

2010. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is azt hallottam, hogy Nálunk nehéz hozzájutni olyan mózeshez ami autóban is megfelel. Eu szabványosnak kell lennie, és nem csak a mózest kell jól rögzíteni, hanem a babát ugyanúgy mint a hordozóban 5 pontos övvel be kell kötni. ha ezeknek megfelel , célszerű azért a kórházban is érdeklődni.
2010. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!