Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség elején kiderült,...

A terhesség elején kiderült, hogy még nem estem át a toxoplasma fertőzésen, tehát azt javasolták nézessem meg 2-3 havonta. Ez most lesz aktuális (27.hét), Elég az iGm-et nézetni?

Figyelt kérdés

Az kimutatja magában ha friss a fertőzés?

Illetve van e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? 3. Trimeszterben jelenthet még komoly gondot?



2023. ápr. 14. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Miért kell folyamatosan ellenőrizni?
2023. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak 1szer nézték az első trimeszteri vérvételnél. Nem estem át rajta én sem, pedig mindig is macskákkal éltem. Többször nem nézték.


Szerintem ha már mondták, hogy nézesd, nézesd meg mind a kettőt. Mert lehet, hogy épp a friss fertőzés negatív, de átestél rajta pár hete 🤷🏻‍♀️

2023. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Én még csak az 1. trimeszterben vagyok, viszont amikor felvetettem az orvosomnak, hogy erre szükség van-e, azt mondta, hogy teljesen felesleges, és annyi odafigyelés bőven elég, hogy mostantól a férjem cserélje a macskaalmot.
2023. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Egyszer nézettem meg terhesség alatt, talán úgy 18 hetesen. 3 szobacicánk van, plusz egész életemben mindenféle macskát fogdostam, amik nem voltak olyan oltott, egészségesek, mint a sajátjaim, így el sem akartam hinni, hogy nem estem át. De nem.


Az almozást a férjem csinálta terhesség alatt amúgy is, a gyümölcsök/zöldségek tisztaságára odafigyeltem, de többet nem mentem vizsgáltatni.

Abból indultam ki, ha 33 évig elkerült, így csak nem fog most, meg hacsak nem akkor vagyok aktív fertőzött, amikor vizsgálnak, sokra nem megyek vele.

2023. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos, hogy felesleges megnézetni, mert ha átestem már a fertőzésen, akkor is ugyanúgy oda kell figyelni mindenre.
2023. ápr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5ös- tehát úgy érted te is csak az igMet nézeted, vagy abszolút nem nézeted csak odafigyelsz mindenre?
2023. ápr. 14. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Abszolút nem nézettem meg.

Ha átestem már a fertőzésen, akkor se ehetek, nyúlhatok semmi olyanhoz, ami fertőzést okoz, úgyhogy nem leszek előrébb ha tudom, az eredményt, mert lényegében nem változtat semmin :)

2023. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy kell csinálni mindent, almot cserélni, sok kéz mosás és fertőtlenítő
2023. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!