Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11. hetesen voltam toxoplasma...

11. hetesen voltam toxoplasma szűrésen, kiderült, hogy még soha nem estem át rajta, fogékony vagyok a fertőzésre. Aki volt hasonló helyzetben mennyire figyelt oda a terhesség alatt? Többi lent.

Figyelt kérdés
Most 15 hetes vagyok és 2 hete megettem egy halkonzervet, az volt ráírva hogy "gekocht" tehát "főtt". A nőgyógyászom viszont azt mondta legközelebb ne egyek ilyet, vagy előbb serpenyőben hőkezeljem. Mit gondoltok, mekkora esélyjel kaptam el? Milyen gyakran jártatok szűrésre?

2020. ápr. 12. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak kétszer küldtek el, 2. trimeszterben nem. Amit csodálok is, mert van macskánk. Én sem kaptam el még eddig, pedig kicsi korom óta van macskám. Nem lett semmi bajom terhesség alatt. Semmi mást nem csináltam máshogy terhesen, mint előtte. Csak macskázásnál, alomcsere után jól megmostam a kezem.
2020. ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg én sem estem át rajta. Én arra figyelek, hogy a gyümölcsöket, zöldségeket alaposan mosom meg, amit lehet megpucolok. Tojással is körültekintően járok el. A másnapról megmaradt ételeket felforralom, forróra melegítem.
2020. ápr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 hetente ismételtek a szűrést. En hal konzervet simán ettem, mivel senki nem mondta, hogy ne lehetne.

Nagyon odafigyeltem, hogy a zöldségek és gyümölcsök alaposan meg legyenek mosva. Kb ennyi.

2020. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se estem át még rajta, viszont nekem se mondta senki, hogy nem ehetek halkonzervet, heti 1-2x biztosan, hogy eszem az első terhességem alatt is ettem, nem lett semmi bajom. Viszont ez új, hogy zöldséggel és a gyümölccsel is vigyázni kell. Megmosom őket de nem szoktam percekig víz alatt dörzsölni 🤷‍♀ semmi bajom sincs.
2020. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kertem egy beutalót szűrésre,amúgy a kutyát nem érdekelte sem akkor,se később. Én sem.estem.át rajta. Mindent jól átmostam,állatokkal nem érintkeztem.ennyi.
2020. ápr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem estem át rajta, macskáink vannak gyerekkorom óta, én terhesen is egy ágyban aludtam a macskával, nem a cicáktól szokták elkapni, háromszor voltam szűrésen, minden trimeszterben, a gyümölcsöt pedig amúgy is meg szoktam mosni. A halkonzervtöl mióta lehet elkapni?

Van egy youtube videó, zállatorvos a neve, van egy toxoplazma videója, azt nézd meg, megnyugtató.

Almot ne te cseréld, minden mást lehet csinálni.

2020. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én se estem át rajta, pedig falun nőttem fel, kutyáztam, macskáztam, kiscsibéztem, kiskacsáztam, ettük a papsajtot az árokparton, mostatlan gyümölcsöt, stb. egész gyerekkoromban.


Terhesen betartottam az alap előírásokat: nem ettem nyers tojást, nyers húst, lágy és penészes sajtot, alaposan megmostam a zöldségeket, gyümölcsöket. Állatunk már nincs régóta. Nem csak a toxoplazmára kell vigyázni, a lisztéria és a szalmonella is veszélyes. Nem kell félni ezektől, erre a pár egyszerű dologra kell odafigyelni és ennyi.

2020. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is negatív volt mindkét terhessegnel. Nem csináltam semmit, nem pucoltam macskaalmot és ennyi. Úgy gondoltam, hogy ha 30 év alatt nem kaptam el úgy, hogy mindig volt macskám, ettem a mosatlan gyümölcsöt a fáról stb., akkor valószínűleg nem vagyok rá túl fogékony. Azt mondta az orvosom, hogy ő is így gondolja, úgyhogy egyáltalán nem paraztam rajta. Volt cicám terhesen is, ugyanúgy simogattam, feküdt az ölemben, kint máskor.
2020. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én őszintén amúgy nem is ismerek senkit, akinek azt igazolta volna a labor, hogy átesett már rajta... Szerintem az megy ritkaságszámba, ha valakinek pozitív toxoplazmára. 🤷
2020. ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző pedig sógornőm átesett rajta, akkor 26 volt, mikor nézték. Én is vidéken nőttem fel, mindig volt macskánk, kutyánk, kertünk, ahol termesztettünk gyümölcsöt, zöldséget, sokszor ettem én is mosatlan gyümölcsöt, és negatív. Van macskánk, párom kezeli az almot. Szinte egész életét bent töltötte, kicsiként mielőtt hozzánk került, akkor volt kinti macska, így úgy gondolom, hogy ő sem kapta el ezt az egészet. Én mértékkel simogatom, ha esetleg nagyon almoznom kéne, akkor kizárólag kesztyűben tenném meg.

Nekem füstölt húst mondták még,hogy kerüljem, de hát akkor egyáltalán milyen szalámit ehetek?? Néha azért besikerül, de úgy vagyok vele, hogy elvileg ezeknek ellenőrzöttnek kell lennie.

2020. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!