Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek ennyire a vetéléstől?

Figyelt kérdés
8+3 napos terhes vagyok, progeszteront szedek, kétszer véreztem hematóma miatt, másodszorra ki is ürült. Már kétszer mentem úgy ultrahangra, hogy szinte biztos voltam benne, hogy elment a baba…Ő viszont jól van, a mérete megfelelő, a szivecskéje szépen ver… mégis annyi rosszat olvastam már, folyton rettegek, hogy a következő uh-n nem lesz szívverés…Egyszerűen csodálatos, hogy babát várok, első baba, első terhesség, de nem tudom felhőtlenül élvezni, hiába nincs semmi baj. Mással volt ilyen?
2023. ápr. 19. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus?
2023. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ne olvass annyit! Komolyan, ezzel ártasz a legtöbbet. Másrészt beszélj hozzá, énekelj neki, simogasd a hasad, meditálj, jógázz, olvass, nézzetek filmet, menjetek el egy jó étterembe, mindegy mit, csak csinálj valamit! A vetélés ellen nem lehet semmit tenni, 4ből 1szer megtörténik, borzalmas, de nem az anya hibája. Min változtat, ha rettegsz? Csak a saját élményedet rontod el. Ha pedig nem tudsz egyáltalán szabadulni a gondolattól, fordulj szakemberhez!
2023. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Semmit. A hematómát túléltétek, a szívverés után meg jelentősen megnövelte az esélyeit. A kritikus időszakon túlvagytok. Pontosan annyi esélyed van egészséges babát szülni, mint egy problémamentesen induló terhességnél. De az izgulással biztos nem növeled.

Velem volt ilyen. Tegnap vetéltem el😥 Még nem volt szívhang. Az első 12 hétben 4/1 terhesség megszakad. Vedd úgy, hogy én voltam az az egy, ha már így alakult. Nálad minden rendben lesz.

2023. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus vagy pszichoterapeuta tud stresszkezelő technikákat tanítani, amiket tudsz alkalmazni, ha rád jön a szorongás.
2023. ápr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bogica0616 ***** válasza:
83%
Én megértelek, minden újra szorongás megyek. Azért járok magán rendelésre, hogy 2-3 hetente lássam, hogy nincs baj. Tavaly elvetéltem 😭. A mostani babocát 6 hetesen nem látta az orvos... Másnap egy másik megtalálta. 7. Hetesen is voltam uh-n. Múlt héten is 9. Hetesen. Májusban elején megyek, de így is aggódok. Várom a 12. Heti uht, azután már csekély az esélye, hogy nem lesz baba.
2023. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez most bennem is bennem van, pedig igyekszem hűvösen kezelni a dolgot. Előző gyerekemnél is ugy voltam vele, hogy az a biztos amikor már a kezemben van. Ki is tört belőlem minden, mikor felsírt a lábam közt...

A mostani még csak 5 hetes lesz, de én is parázok kicsit.

Nem szabad ilyeneken agyalni, de azt mondom túlzottan kötődni se! Csak bízni benne, hogy minden rendben lesz!

2023. ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első három gyerekemnél eszembe sem jutott, hogy baj lehet. Akkor még nem lehetett ennyi mindent netről megtudni. Pár évvel később újra babát terveztünk, két korai vetélésem volt műtéti befejezéssel. Azóta rettegek, de van okom. El se tudtam volna képzelni, hogy az első terhessegemet így éljem meg. Sztem örülj neki, meg annak, hogy jól van. Mi baj lehetne? Nekem most megint kisebb a koránál, úgy gondolom, van okom rettegni. De neked? Inkább élvezd, hogy egy élet növekszik benned. Minden nap eggyel kevesebb a hátralevő várandósságodból. Ne rontsd el!
2023. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességem missed ab lett, raadasul inszemmel sikerült, szóval nem jött könnyen. Utána várni akartunk az újabb inszem előtt, mert nem voltunk abban a hangulatban a műtétes befejezés után, hogy újrakezdjük. Mielőtt visszamentünk volna a klinikára, 5 hónappal a missed ab után spontán terhes lettem. Végig aggódtam a terhességet. Problémamentes volt, de én végig szorongtam szinte és nem tudtam mit tenni. Alig vártam, hogy megszülessen. Azóta ez megtörtént, már fél éves, boldog, egészséges kisfiú. Arra gondolj, hogy minden perccel közelebb vagy hozzá. Én nem szeretném ezt újra átélni, így mi hálásak vagyunk a kisfiunkért és megelégszünk vele. Nem lesz testvére 🙂.
2023. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
A net átka, hogy mindenfélét összeolvas az ember. Valamilyen szinten szerintem jogos, ha ennyi idős terhesen még nem mered beleélni magad, de sajnos meg tudja mérgezni a terhességet, ha ez sokáig így marad. Engem mindenki győzködött, hogy nem lesz semmi baj, minden jó lesz és mire elkezdtem elhinni, hogy rendben lesz, 12 hetesen elvetéltem. Jobb lett volna, ha nem élem bele magam. A következő terhességemnél némi távolságtartással éltem meg az egészet, végül időre egészséges babánk született. Ott jobb lett volna, ha bele merem élni magam. Utólag könnyen okos az ember.
2023. ápr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem azok között az alkalmak között, amikor vizsgálattal is megerősítik, hogy minden rendben, próbáld meg távol tartani magad az internetes véleményektől is cikkektől, komolyan. Én is elég szorongó típus vagyok (szóval nekem sem kéne most itt lennem :D), így amikor tudatosan tartottam 1 hetet, amíg semmi ilyesmit nem olvastam, és arra koncentráltam, hogy bízom a testemben és a babámban, és minden rendben lesz, sokkal kiegyensúlyozottabb voltam. Hiteles forrásként könyvre támaszkodom, ami szinte mindenre kitér, ami várandósággal kapcsolatos, és az általában inkább megnyugtat. :)
2023. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!