Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezzel a súllyal tényleg...

Ezzel a súllyal tényleg veszélyeztetett vagyok terhességi diabéteszre?

Figyelt kérdés
A diabetológián többletsúlyra hivatkozva javasoltak kétszeri terheléses vércukorvizsgálatot a szokásos egy helyett. 164 cm és 59 kg vagyok, ez tényleg kockázatot jelent? Nem vagyok mostanában kifejezetten vékony, de erre azért nem számítottam.

2023. jan. 4. 12:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
Olvasgass mar egy kicsit a terhessegi cukorbetegsegrol 🤦🏻‍♀️
2023. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá a súlynak. Én 175 cm vagyok, 78 kg voltam mikor terhes lettem, és nem lettem cukros
2023. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem szóltak a súlyom miatt, kicsit vagyok csak magasabb, a 9. héten 68 kilót mértek… amennyire emlékszem az első terhességemet is így indítottam, nem volt semmi bajom. Ezen kívül mást nem néztek, ami miatt esetleg aggódhatnak?
2023. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a hangnemet. Ezt nem én találtam ki. A súlyomra hivatkozva küldtek el plusz vizsgálatra...
2023. jan. 4. 12:56
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs a súlyoddal
2023. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Teljesen jók az arányaid. Én 158 centi vagyok, terhességet is plusszal kezdtem(63kg-al), végén 75-el mentem szülni. Soha egy rossz szót nem kaptam ez miatt. Védőnőm is azt mondta, hogy 10-15kiló belefér. Annyi csak, hogy határeset lett a cukrom, de odafigyeltem az étkezésre, nem lett végül semmi bajunk, egészséges lett, természetes úton született és nem lett nagy baba(3110 gramm). Annyit megteszel, hogy elmész, megvizsgálnak, hogy a kis lelkük megnyugodjon, aztán ennyi.
2023. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az lemaradt, hogy volt nálam sokkal karcsúbb lány a terhelésen, semmi plusz nem volt rajta, mégsem tudtam terhelést csinálni ott neki, mert már az éhgyomri az egekben volt neki. Persze a súly plusz kockázat, de nálad erről szó sincs. Meg ugye a genetika..
2023. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességem 63 kg-vel kezdtem (163 cm-hez), senki nem küldött emiatt extra vizsgálatra. Az más kérdés, hogy ennek ellenére GDM-em volt, de ez nem súlyfüggő feltétlenül. A második terhességem 10 kg-vel kevesebbről indítottam, tartottam (úgy-ahogy) a diétát a két terhesség között is, és még így is rossz lett a terhelésem, hiába mentem 62 kg-vel szülni csak. Hormonális okai vannak, és szülés után jellemzően rendeződik is a cukoranyagcsere.
2023. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Első terhességnél 64kg-ról indultam (160 cm vagyok), közel 25 kg amit felszedtem a végére, de nem volt plusz vizsgálat, minden rendben volt.

Második terhességnél 62kg-ról indultam, és jelenleg +7kg van rajtam (28.hét). Cukrom, minden, teljesen rendben

2023. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
162 centivel és 81 kilóval kezdtem anno, a kutyát nem érdekelte, nem is lettem cukros. Barátnőm 170 centivel és 55 kilóval olyan gdmes lett, hogy szigorú diéta mellett is koraszülés lett belőle.
2023. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!