Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért olyan nagy baj, ha egy...

Miért olyan nagy baj, ha egy baba beteg lesz? Mi értelme van annyi vizsgálatot csináltatni?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, viszont néztem már youtube-on erről szóló videókat. És teljesen elszörnyedtem, hogy mennyi, akár fájdalmas vizsgálatot is elvégeznek, hogy megállapítsák, nem-e beteg a baba. Viszont ha beteg gyerek születik, akkor ha a szülők lemondanak róla, vagy ha nem is mondanak le, de az az állam kárára megy. Viszont én nem tartom annyira jónak, hogy kb kísérleti nyulat csinálnak a terhes nőkből, hogy az államnak utána kevesebbet kelljen egy sérült emberre költenie, amikor közben meg az országban milliárdokat lopnak el.


Régebben nem érzelgősködtek azon annyit szerintem, ha a természetes szelekció által egy beteg gyerek életképtelen volt, és így hamar meghalt. Most meg, hogy mindent bebiztosítsanak, kb megkínozzák a nőket.


Én néha szeretnék gyereket, viszont emiatt, hogy ilyen szintű megfigyelésnek van kitéve az ember, nem is mernék bele kezdeni.



2023. ápr. 20. 22:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
Na akkor elmesélem, mi hogyan gondolkodtunk a férjemmel. 35 évesen szültem az első, es valószínűleg egyetlen, gyerekem. A férjem akkor 45 éves volt. Az most nem lényeges, miért alakult így, hogy ekkorra vállaltuk be. Viszont az igen, hogy tudtuk, nem vállalunk beteg babát. Ha velünk történik valami, akkor nem akartuk a családunkra hárítani egy beteg gyerek ellátását. Mert akárhogyan is szépítjük,ez óriási teher anyagilag, logisztikailag, érzelmileg, mindenhogy. Ha lett volna már tesó, akkor is így gondolnám, mert akkor az ő felelőssége lesz gondoskodni a testvéréről. Persze, az ember álljon a család mellett, de a mai világban ez egészséges embereknek sem könnyű. Egyébként nem tudom, milyen fájdalmas vizsgálatra gondolsz, a Prenatest nem fáj, az egy szimpla vérvétel, az ultrahang nem fáj, az amniocentézis már valóban kellemetlen, ha az előző vizsgálatok azt mutatják, hogy baj van, de azt is ki lehet bírni, bár én ott inkább a vetélési kockazattol tartanék inkább. Szóval lehet kegyetlenek vagyunk mi is, de most őszintén, az emberek amikor elképzelik a jövőbeli babajukat, akkor nem egy beteg gyermeket képzelnek el, akit felnőttként is pelenkazni kell, szondán etetni, tolokocsiban tolni és nem tud beszélni, minden pénzeteket fejlesztésre kolthetitek. Minden tiszteletem azoké, akik ezeket mindet vállalják, de mi erre képtelenek lettünk volna. Persze, később vagy akár szülésnél is történhetnek olyan dolgok, amik miatt maradandó probléma merülhet fel, de akkor természetesen nem dobnám el a gyermekem. De ha a felmerülő problémák egy részét ki lehet szűrni, akkor igenis tegyünk meg mindent.
2023. ápr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalàn nem végeznek mindenkin annyi vizsgàlatot. Tulajdonkèppen ami lènyeges, az a 20. heti ultrahang, amin olyan elvàltozàsokat tudnak kiszűrni, ami születès utàn rögtön beavatkozast igènyel. A 12. heti csak akkor lényeg, ha nem vàllalna a pár down szindrómás babát. És ezek sem kötelezőek.

A mintavètelek nagyon ritkàn vetèlèst okozhatnak, és nem a rutin vizsgàlatok részei.

2023. ápr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%

"Miért olyan nagy baj, ha egy baba beteg lesz? "


Na, ha ezt a kérdést így feltetted, jobb ha nem vállalsz gyereket. Előttem már leírták a kielégítő válaszokat.

2023. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Értem, szóval te, akinek nincs gyereke, de látott pár videót roppant kompetens vagy a témában:-D Jaa nem bocsi.


Térjünk erre vissza ha terhes leszel. Nem kötelező elmenni a vizsgálatokra, majd neveled a fogyatékos gyereked ha úgy alakul. Hiszen te se vagy százas az látszik

2023. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sok későbbi problèma nem làtszik a vizsgàlatok soran, vagy kèsőbb alakul csak ki.

Azèrt bej, ha beteg egy gyerek, mert szenved.

Van, ami egyèni mèrlegelès tàrgya, de ami csak vègelàthatatlan kìn, azt mièrt akarnà az ember a gyerekènek.

Míg nem volt gyerekem, ùgy gondoltam, hogy mindegy milyen, downos gyereket is vàllaltam volna. Adhd-s, enyhe autisztikus tüneteket mutató, szenzoros gyerekem van. Teljesen funkcionàlis felnőtt lesz belőle, az már latszik, de szenved ő is meg èn is, mìg odajutunk. A mai fejemmel egy súlyosan problàmàs gyereket nem vàllalnèk. (A sajàtomat nem èrzem annak)

De ha pèldàul harlequi baby-m születne, inkàbb megölnèm, ès vàllalnàm a börtönt, minthogy hagyjam.sznevedni.

2023. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A szuleim sem mondtak le rolam.. szivelegtelenseggel szulettem. Korhaz a 2ik lakhelyem
dec. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!