Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi értelme a...

Szerintetek mi értelme a magzatmozgás számolásnak?

Figyelt kérdés

Nálunk a 34. Hèttől kell minden nap 20 magzatmozgást számolni. Reggel 6-tól este 6-ig kell meglennie.

Kisfiamnál már nem emlékszem hogy mindig megvolt e. De a jelenlegi terhessègemnèl szinte sose fogok szerintem annyit számolni. Rengeteget mozog.deha pl egy huzamba 1 órát mozog azt nálunk 1-nek kell számolni.

Ti számoltátok?miért van az hogy valahol 20 a követelmény valahol csak pl 10 ès mèg vezetni sem kell.nálunk még külön papír is van hozzá



2023. ápr. 25. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert kicsit el van maradva a védőnő/nőgyógyász.

Nekem egyàltalán nem kellett számolnom.

2023. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ilyen formában nincs értelme. Fölösleges stresszeltetésnek gondolom. Külföldön szültem. Itt más volt az ajánlás: Megfigyelni a baba mintáját és ha ahhoz képest eltérést tapasztalsz, akkor megnézetni minden rendben van-e. Ennyi.
2023. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen valahogy én is így gondolom,hogy felesleges stressznek teszik ki azt aki amúgy is aggódósabb fajta.
2023. ápr. 25. 20:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Sose számoltam. Ez nem "követelmény", semmi nem kötelező.
2023. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én számolgattam, de megmondom őszintén volt olyan hogy elfelejtettem. Szerencsére a kis babóm elég mozgékony volt amúgy is.

Nekem is mondta a nőgyógyász,hogy számoljam. Viszont nekem azt mondta, hogy ha reggel mondjuk már leszámoltad a 20-at, akkor rendben van utána már nem kell számolgatni.

2023. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze nálunk is így van. De igazából azért sem értem mertha egész nap jövök megyek akkor abszolút nem is figyelek fel a mozgásra. Pedig biztos mozog csak akkor épp máshol járnak a gondolataim.illetve azért sokat alszanak mèg ilyenkor. És nem is egyforma nekik sem minden napjuk
2023. ápr. 25. 20:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kellett volna számolnom meg papírra vezetnem de nem tettem. Nekem 9-től 9-ig kellett meglegyen de fél 6-kor keltem a meglévő gyerekeket suliba vinni, 9-ig többször éreztem a babát mozogni így nem éreztem késztetést, hogy számolgassak. A papírom nem nézte senki egyébként.
2023. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na egyébként ez a másik fele,hogy most pl betegsèg miatt itthon van a kisfiam.nem vagyunk korán kelő típusok. Ami azt jelenti hogy 6-tól kb 9-ig hiába mozog a baba akkor sem érzem mert alszom. Tehát ott már 3 órával kevesebb időm van.
2023. ápr. 25. 20:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer megpróbáltam számolni de sosem lett jó eredmény úgyhogy elengedtem.
2023. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekemnel sem szamoltam soha.
2023. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!