Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A macska a szőrén hordozhatja...

A macska a szőrén hordozhatja a toxoplazmózist? Ki-be járós a cica.

Figyelt kérdés

Mivel másabb egy benti cica mint egy kinti-benti... Ha benti akkor nem takarítja a kismama az almot, ha kinti akkor viszont nem is találkozunk a kakival 🙃

Nem értem 😕



2023. ápr. 25. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
1x fertőz 2 hétig egész életében. Nem kell túllihegni!
2023. ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Abban hogy a benti nem találkozik a kórokozóval. A ki be járós meg igen. De ezt már kiveséztük korábban, nem kell túl aggódni, bár azt a hülye macskát igazán nem kéne kóboroltatni.
2023. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szőrén nem hordozza a kórokozót. A többit megválaszolták előttem.
2023. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, az ürülékében.
2023. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden nap fertőtlenítek, de mégis aggódom.
2023. ápr. 26. 09:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyiban másabb, veszélyesebb a kijáró macska, mert ha még nem kapta el a toxoplazmózist (életében 1x tudja), akkor ő nagyobb eséllyel szedi össze a kintléte alatt, mint a szobacica.

De az esély persze így is csekély.

2023. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szoba cicám van+1 évig önkéntes macskamentő voltam, és találkoztam tényleg mindenféle elhanyagolt, beteg stb...macskával. És amikor terhes lettem, megcsináltattam a vérvételt a toxoplazmózisra és kiderült hogy még nem találkoztam a fertőzéssel. Tehát ezt szerintem egyáltalán nem kell túllihegni. (Utána még a 2.trimeszterben is megismételtük a vérvételt, akkor is negatív lett, a 3.trimeszterben meg már nem is kérte az orvosom.)

Egyébként ezt a fertőzést simán a nyers hússal is össze lehet szedni, vagy a kertben lévő földdel is. Nem csak a macska által.

2023. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen... Mert a rokonságba is mondják meg a védőnő is, hogy ne legyen bent a macska... Azért kérdeztem, hogy a szőre is terjesztheti - e🙃

Köszönöm a válaszokat 🥰

2023. ápr. 26. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!