Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltöttem a 8 hetet. Mivel...

Gabriella2011 kérdése:

Betöltöttem a 8 hetet. Mivel idén 40 leszek mindenki riogat mindenféle vetéléssel, betegen születéssel stb..komolyan már teljesen szresszes vagyok emiatt. Van valaki hasonló szituációban? Hogy kezelitek ezt?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 30. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt néztem mindig, ha aggódni kezdtem:


[link]


Azt mondja meg, hogy az adott időpillanatban mennyi az esélye a sikeres terhességnek (elég magas). De nekem normális a családom és nem riogattak. (Amúgy mikor a húgom volt terhes, anya minden aggodalmát velem osztotta meg. Felteszem, mikor én voltam terhes, akkor meg a húgommal.)

2023. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idiótával vagy körülvéve?! Aki ilyeneket elkeud mondogatni úgy elküldeném melegebb éghajlatra hogy vissza sem találna. Mai világban egyáltalán nem ritka ennyi idősen a gyerekvállalás. Ilyen gondolatok ne is legyenek a fejedben.
2023. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. ápr. 30. 22:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Menj el minden extra vizsgálatra, figyelj magadra, étkezz egészségesen, járj kismama tornára/jógára és magasról sz@rj le mindent! Amikor valaki jön ezzel, mondd hogy köszönöd az aggódást, de ez téged nem érdekel. Nyilván az orvosok is ilyenkor óvatosabbak, mert magasabb a rizikó de válassz olyan orvost aki nem egy vészmadár! Boldog babavárást!
2023. ápr. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltam az anyai vér tesztet így a genetikai bibik kilőve. A fiam 3 hónappal 40.szülinapom előtt született, előtte volt vetélésem.

Sajnos utána már downos babám lett volna 41 évesen

2023. ápr. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Engem az orvosok riogattak azzal, hogy ennyi idősen már úgyse esek teherbe🙄41 vagyok, de már 40évesen is ezt mondták, a korom volt az egyetlen érvük, nem a hormonértékeim. Teherbe estem, nem is nehezen, de elvetéltem.😥 De ez nagyon nem azt jelenti, hogy 40fölött nem lehet teherbeesni, vagy, ha mégis, akkor csak elvetélni lehet vagy beteg gyereket szülni! Úgy kezelem, hogy egészséges gyereket fogok szülni és az összesnek megmutatom, és megmondom, hogy kapja be😁

Átlagosan minden 4. terhesség vetéléssel végződik a 12.hét előtt és igen, ez egy átlag, idősebben valamivel gyakoribb, fiatalabban ritkább. Bizonyos betegségek is gyakrabban fordulnak elő idősebb anyák babáinál, de könyörgöm, köztük is jóval gyakoribb az egészséges magzat, mint a beteg! Miért nem lehet úgy hozzáállni, hogy mondjuk 90% az esélye, hogy egészséges az a magzat? Miért kell borítékolni, hogy beteg, amikor jóval kisebb az esélye? Ha betegen nem tartanád meg, akkor végeztess plusz vizsgálatokat és mondd meg a károgóknak, hogy magukkal foglalkozzanak.

A környezetemben többen szültek 40körül és fölötte, mind egészséges. Olyanokat ismerek, akik elvetéltek, de vegyesen vannak fiatalok és idősebbek. Egy olyanról tudok, aki megszakítatta, mert downos lett volna, ő akkor jócskán 30alatt volt.

Amúgy ilyen szempontból nem biztos, hogy ezen az oldalon vagy a legjobb helyen. Itt a fiatalokat is elküldik melegebb éghajlatra, ha még nincsen többmilliós tartalékuk és gyereket vállalnak, mert hát mi van, ha a gyerek beteg lesz, fejlesztés kell neki, rengeteg pénzbe kerül. Én úgy látom, a gyik szerint eleve nem lehet egészséges gyereket szülni, az teljesen kizárt 😉

2023. máj. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tudod, min gondolkodtam? Változó statisztikák vannak erről, de a leggyakoribb, hogy 30 évesen a down-szindrómás magzat esélye 1:1000, 40 évesen 1:100. Tehát rettegjél, mert 10x rosszabbak az esélyeid, mint annak, akinek ajánlják a szülést. De, ha önmagában csak a 40éveseket nézzük, akkor rettegjél, miközben 99x nagyobb az esélye annak, hogy NEM down-szindrómás a magzatod, mint annak, hogy az. Akkor most hogy van ez?

#6

2023. máj. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2023. máj. 1. 01:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előző terhességemnél a 12.heti genetikai ultrahangnál a nyaki redő értéke kicsit magas volt (3,2),de minden más rendben volt. Később voltunk szívultrahangon is. Rendben volt. Mégis azt mondták: "baromira nagy az esély arra, hogy Down szindrómás lesz". Hála Istennek, makk egészségesen született. Leginkább a korom miatt mondták, hogy nem lesz rendben, nem is konkrétan a nyaki redő értékére.
2023. máj. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os, (9-es vagyok) egyetértek Veled!

40,5 évesen szültem a 3. fiamat, 42 évesen a 4. fiamat és most a 17.hétben vagyok. Most is rendben van minden.


Ismerek olyat, aki 48 évesen egészséges babát szült, akkor sikerült az első nekik.

2023. máj. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!