Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalatok terhesség alatt...

Tapasztalatok terhesség alatt nagyon elvékonyodott méhfallal? Okozott bármilyen problémát?

Figyelt kérdés

32+5 hetes vagyok első babával, tegnap voltunk ultrahangon és az orvos meglepődve mondta, hogy nagyon el van vékonyodva a méhfalam, 3 mm-t mért.

Kérdeztem, hogy baj lehet-e ebből, azt mondta, hogy nem, csak pihenjek, mikor tehetem, viszont félek, hogy csak azért mondta, mert nem akart rám ijeszteni.

Pedig így is sikerült, mert azóta rettegek, nehogy elszakadjon a méhfalam a terhesség, vagy a szülés alatt.

Nagyon kellemetlen amúgy, mert a baba mostmár szinte állandóan kinyomja valamijét, mintha feszítené magát, folyamatosan nyújtózkodna. Fekve még néha van egy kis nyugtom, de ahogy ülök, vagy állok, rögtön kidudorodik a hasam fent középen meg oldalt is, teljesen el is deformálódik, nagyon feszül, fáj.

Nem tehetem meg, hogy egész nap fekszek, mert vannak dolgok, amik nem intézik el magukat, viszont állandóan parázok, mert ahogy folyton feszíti meg nyomja ki magát, úgy érzem, hogy bármelyik percben szétszakadhat a méhfalam. És még van hátra néhány hét, még legalább 1 kg-ot nőni fog és fogalmam sincs, hogy fogom azt bírni, most is sokszor sírni tudnék annyira nyom és feszít.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Sérült a méhfal a vége fele, ahogy a baba még nagyobb lett? Egyáltalán van alapja a félelmemnek? 3 mm tényleg annyira vékonynak számít?

Interneten alig találok erről valamit, inkább arról írnak, mikor szülés közben sérül vagy reped meg a méhfal.

Hogy lehetne megnyugtatni a babát, hogy ne feszítse magát folyton? Azt sem tudom, hogy egyáltalán mikor alszik. Szedek magnéziumot, de nem sokat használ.


Minden tapasztalatot, információt szívesen fogadok!



2023. máj. 5. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Kérj másodvéleményt másik orvostól.
2023. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Mi van? Volt előzőleg méhműtéted? Ha nem, mi a f.nak méregeti az orvos a méhfalat? Te jó ég.
2023. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezt én sem értem. 2 császárral a hátam mögött most várom a 3. babánkat, de még így sem mérték meg soha. Soha nem hallottam még ilyenről hogy terhesség alatt spontán csak úgy elreped a méhfal. Szerintem kérj másodvéleményt, mert ha még 8 hetet így élsz végig idegileg kimerülsz mire megszületik. Hidd el ha akkora lenne a baj, nem kímélt volna , hanem továbbküld, befektet, kórházba irányít. Ez így csak felesleges idegesítés volt. Szerinted ha nagy baj lenne , nem lennél már kórházban, ahol azonnal tudnak segíteni?! A babát pedig ne akard megnyugtatni, neki az a dolga ,hogy mozogjon sokat, fejlessze az izmait mire megszületik.
2023. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek másodvélemény, mikor a doki szerint sincs teendő? Max megnyugtatásul menj el. Ez gyakori dolog, hogy a harmadik trimeszterre elvékonyodik a méhfal, igazából teljesen természetes. Azért nem találtál róla semmit, mert nem fog elrepedni a méhed. Az is teljesen normális, hogy a baba ilyenkor már erősen kifeszíti magát, nem kell emiatt idegeskedned, meg külön praktikákat bevetni, hogy ne csinálja, mert mindenki ezt érzi. Sőt, a végén előfordulhat, hogy néha látni is lehet majd a végtagjait, de ez nem kóros. Nekem is végig mondták, hogy vékony a méhfalam, az egész hasfalam, de gond nélkül szültem, és a második baba sem repesztett szét.
2023. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Azért javasoltam masodvélemenyt mert láthatóan a kérdező azóta fraszban van és kb megmozduoni sem mer, sőt még attól is retteg ha a babája megmozdul. Így nem lehet végigvinni egy teljesen normal terhességet. Csak a saját megnyugtatása érdekében javasoltam, hogy ne készüljön ki mire szulésre kerül sor, mert annyira rettegni fog, hogy így még szülni sem fog tudni, garantáltan császár lesz,mert azon fog akkor is aggódni, hogy mi van ha szétreped.
2023. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, de ilyesmiket a doki se mondott, szó se volt szétrepedésről, ezt már a neten kereste magának. De inkább nyugtassa meg más, minthogy ne merjen megmozdulni még hónapokig.
2023. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért nem az van, hogy nem merek megmozdulni, muszáj, mert ahogy írtam nem tehetem meg, hogy egész nap fekszek. Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam! Elég könnyű hirtelen túlgondolni, túl aggódni a dolgokat, de végülis logikus, hogy ha ez olyan gyakori dolog lenne, akkor több mindent találtam volna róla, vagy ha annyira veszélyes lenne, akkor az orvos nem kezelte volna ilyen lazán.
2023. máj. 5. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!