Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve. Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Körülbelül 5 hetes terhes lehetek. Ma reggel észrevettem, hogy van egy kevés barnás folyásom. Azonnal elmentem az ügyeletre, ahol hüvelyi ultrahangon sajnos petezsákot se lehetett látni. Görcsöl a hasam igazaból a nemvárt napja óta, de nagyon enyhén. A tesztem a nemvárt napján lett először nagyon halvány aztan napról napra sötétebb a második csík a teszten. A doki megijesztett, hogy lehet méhen kívűli terhesség. Valaki esetleg járt már így? Normális, hogy ennyi idősen nincs petezsák? Ovuválióm április 22.én volt, ma május 9 van, de ha az utolsó mentruációtól számolva nézem az 5 hetet.

2023. máj. 9. 10:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%

Milyen "baba"? Semmi nincsen ott, max embriócsíra, esetleg, ami gyakorlatilag semmi. Vagy lesz belőle valami, vagy nem.


De ha ezek stresszelsz már most, amikor még petezsák sincs, akkor mi lesz később?

2023. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Látom néhányan megértettek a lényeget a kérdésben. Szerintem nem egy “baba” szón múlik a feltett kérdésem, de te biztos sose aggódtál és vártal biztató szavakat.

Ha lennél olyan kedves és elolvasnád újra az egész kérdést, akkor egyértelmű, hogy nem a “baba” szón van a hangsúly, hanem egyrészt a méhenkivüli terhességre illetve, hogy járt e már igy valaki, másrészt a petezsák láthatóságára, amit engedj meg nekem, hogy megkérdezzek más kismamáktól akik valós példákkal és tapasztalatokkal előrébb tudják vinni a felmerülő kételkedésem. Miert kell egyből leszólni a másikat és belekötni? Kívánom, hogy sose legyen semmi problémád, és küzdj valamiert, ami utánna “veszélybe” kerülhet. Természetesen tisztába vagyok vele, hogy az első 12 hét mindig kockázatos, de jó tudni, hogy másnál is előfordult-e vagy sem.

2023. máj. 9. 19:11
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind2 sikerült terhességemnél volt barnázás, progeszteron kúpot szedtem rá, amit a doki írt fel.

Viszont volt 2 korai vetélésem is, nekem azok nem barnázással hanem rózsaszínnel kezdődtek, és másnapra rendes vérzés lett, majd erősebb görcsökkel, sok alvadt vérdarabokkal történt meg a vetélés.

A barnázás sem feltétlen jelent most nálad gondot, de szerintem is 1 hét múlva menj dokihoz. Mi is mentünk egyből, sosem derült ki egyik babánknál sem, mi okozta a barnázást, mert semmi jelét nem látták, így valószínűleg tényleg a hormon hiánya miatt volt.


Csak hogy bíztassalak egy kicsit, lehet jó vége is. Menj vissza és ha már látnak valamit ultrahangon, lehet kapsz progeszteront te is.

2023. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is barnáztam az elején, nagyon alacsony volt a progeszteron szintem, kaptam pótlást és elmúlt.

Normális, hogy nem látnak még semmit, én 5 hetesen voltam először, akkor még üres petezsák volt csak.

2023. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hogy vagy ma kérdező?
2023. máj. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődésed. Ma reggel megint volt egy kevés barna folyás, de nem görcsölök és szerencsére vér nincs. Este beszéltem a saját orvosommal, aki azt mondta, hogy amég nincs vér nem feltétlen jelent problémat, és holnap és szerdán is megyek orvoshoz, amint lesz petezsák (kizárható lesz a méhen kívüli terhesség) kapok az itt többek által is említett progeszteront. Nyilván ez sem garantál semmit, csak reménykedünk, hogy baba lesz belőle.
2023. máj. 10. 07:52
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A barna folyás egyenlő a vérrel. Csak olyan minimálisan szivárog, hogy mire kiér, már barna lesz. De ez tulajdonképpen vér.
2023. máj. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!