Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ételeket, italokat...

Milyen ételeket, italokat lehet fogyasztani amitől kevésbé jön elő a hányinger?

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok, első terhességem. A kávétól, olajos dolgoktól ég a gyomrom és hanyinger is előjön. Tulajdonképpen az egész napot végigkiséri ha ilyet eszem/iszom. Az utóbbi időben nagyon teás vagyok, de olvastam, hogy vannak amit nem szabad fogyasztani. Milyen teát lehet inni? Illetve olyan ételekre lennék kíváncsi amitől kevésbé jön a hányinger mert nem jön ki az étel csak "gyötör" egyenlőre. Tudom sok mindent lehet találni az interneten de egyik oldalon teljesen mást ír mint a másikon, ezért lennék kíváncsi hogy aki már volt várandós vagy éppen várandós miket fogyaszt/fogyasztott.

2023. máj. 14. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéni, sajnos ki kell tapasztalnod. Hiába írja valaki, hogy a főtt tészta vált be, ha te a szagától is öklendezel. Ráadásul ami 1x jó, másik nap már undorít. Én rengeteg zöldséget ettem terhesség előtt, terhesen meg a belemet kihánytam a gondolatuktól.

Ami reggeli émelygésre bevállt, az a hideg (zero) kóla. Mikor pár napig nem azzal indult a reggelem, minden kijött belőlem, pedig már 27 hetes terhes voltam, ami általában nem is a rosszullétes időszak.

2023. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2023. máj. 14. 12:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a gyomorégésre tudnám ajánlani, hogy irass fel az orvosoddal Ludeàt, vagy ilyesmi savlekötőt. Kúra szerűen kell szedni, 15 hetes vagyok, az elején nekem is ez volt, és amint elkezdtem minden reggel szedni, szépen elmúlt a sav és vele együtt a hányinger nagy része.

A kóla jó hányingerre illetve nekem a citromos bunorékos víz volt még jó.

Teákból attól függ milyet szoktál inni. A gyümölcstea, fekete tea, zöld tea nyugodtan mehet. Gyógynövény teákból pedig a neten megtalálod melyiket nem szabad és miért.

2023. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a dokit hogy szedhetsz-e B6 vitamint. Elvileg a baba is igényli az agy a fejlődéséhez, de fogalmam sincs mennyit szabad szedni. Szóval mindenképpen dokival konzultálj!



[link]

2023. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a gyömbéres cukorka vált be napközben, reggelente csokis gabonapehely vagy egy fél pohár kóla. Persze ezek egészségtelenek, de nélkülük nem maradt bent semmi.

Továbbá segített ha lefoglaltam magam.

2023. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt ettem, amit éppen megkivantam. A zöldségek és gyümölcsök nekem sem mentek le, a görögdinnyét kivéve. Képes voltam 30 eurót is kiadni érte a piacon, csak ehessek 🤣 folyadék szempontból is jó volt, mert a sima vizet nem tudtam meginni. Pedig ilyenkor minimum a 2 liter.

Én szerencsére megúsztam a hányást, sose jött ki, csak elviselhetetlen hányingerem volt. Ha már igen vegem volt, jeges Coca cola sok citrommal lassan kortyolgatva mindig bevalt. Legyen nálad mindig valami száraz keksz, vagy cukorka. Sokat segítenek az émelygésen.

A savat a tejtermekek enyhítik.

2023. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem a sok sok citromlé, vízben, vagy magában is néha, a gyömbéres üdítő, szénsavas üdítők, kóla, enni pedig sós kekszek, és korpovit. Kb ennyi vált be. Szinte mindentől rosszul voltam. Meg jégkrém, fagyi, minden, ami hideg volt.

Savra én salvus vizet ittam.

2023. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a frissen facsart citromlé 1,5 liter ásványvízben elkeverve Isten ajándéka volt 😄😄😄 Napi 2 üveggel benyomtam. Ez volt az egyetlen ami segített a hányingeremen.
2023. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. ☺️ Egyenlőre terhes vitamint szedek, de miután bevettem a héten az még fokozta a hányingert rá egy órára. 😩
2023. máj. 14. 14:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 7 hónapon át az agyonsózott gyorséttermi krumplikon és kolán éltem. Ez a kettő volt a tuti befutó hányinger ellen, és csak ezt a kombót nem hánytam ki.
2023. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!