Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hetes vagyok és iszonyatos...

30. hetes vagyok és iszonyatosan fájok. Valami ötlet? :S

Figyelt kérdés

Most vagyok 30. hétben, és egy hete iszonyatosan fájok oda lenn. Amikor lefekszem pihenni, mikor felkelek, az első lépések borzasztóan fájnak. és utána is csak kicsit enyhül. Fordulni este, nem a hasam miatt nehéz, hanem mert akkor is szúr oda lenn. Nyáron is volt egy ilyen hetem, de akkor nem volt ilyen erős fájdalom. Doki megnézte, azt mondta semmi gond, csak magnézium hiány.

De könyörgöm ez nem görcs hanem nyilaló fájdalom. Ráadásul vérvételen néztek azóta magnézium szintet és teljesen normális volt. Azóta megint megnézett, megint mondta semmi probléma minden rendben. Nekem ő az első csöpségem lesz, tapasztalatlan vagyok, valaki megtudná mondani nekem, hogy ilyenkor mit tegyek? Vagy valami ötlet mitől, miért lehet, mitől múlhat el?

Minden választ előre is nagyon, nagyon köszönök :)


2010. okt. 10. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én az első terhességnél voltam így. De én el kezdtem már nyílni előtte, és ez csak fokozódott. Én eleve szedtem Mg citricit, úgyhogy nem sok köze volt a Mg hiányhoz.

Hogy fekszik a babád? Lehet hogy nyom valami ideget. Nekem nyomott, és amikor elmozdult, akkor meg olyan "szerencsésen" mozdult, hogy a vesémre telepedett rá, ami miatt vesegörcsös tünetekkel kerültem kórházba. Miután az elmúlt, pár héttel később ismét éreztem azt a fájdalmat lent. De akkor meg már beékelődött a babám és a szülésig, a 41. hétig hol előjött ez a fájdalom, hol nem. Volt, hogy úgy éreztem, hogy kiesik belőlem, olyan fura fájdalom volt, amikor sétáltam.

Aztán szúrkált a hüvelyem is belül, de ez tök normális jelenség, a 2. gyereknél is éreztem. Viszont a 2.nál nem éreztem azt a fura fájdalmat.

2010. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most haránt fekvéses. Hát remélem csak egy ideget nyom. De hasonló volt akkor neked is. Csak megilyedtem, mert mindenki mondja, hogy semmi gond, és iszonyúan fáj sokszor. Kicsit pánikba estem. Köszi a választ :)
2010. okt. 10. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességnél volt már a 17. héttől kezdődött. Néha a boltig sem tudtam elmenni, akkorákat szúrt a hüvelyembe. Akkor a dokim fekvést javasolt. Sosem múlt el t4eljesen de azért enyhült. Ha rossz megérzésed van, ne hagyd magad lerázni a dokinál, nekem is volt és remélem nem ijesztelek meg, de én a 34 hétre szültem. A babám 2320 gr volt és nem volt vele semmi baj, csak sietett.
2010. okt. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igaziból aggódok, pont emiatt is. Mert valahol van egy olyan érzésem, hogy koraszülött lesz a picur. Csak remélem, hogy nem. Pont ez volt az első gondolat amivel összekapcsoltam a fájást. Persze, sokszor a kettőnek semmi köze egymáshoz. De ki tudja :)

Remélem elmúlik a héten, vagy csillapodik.

2010. okt. 10. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyan így voltam, én a 31. héttől kb a 37.ig fájtam. Elmentem a dokihoz, minden rendben volt. Végül a védőnő mondta, hogy ne izguljak (koraszülés miatt paráztam), ez csak attól van hogy tágul a medencecsont. Azt is mondta hogy készüljek rá hogy szülés után 1 számmal nagyobb nadrág fog kelleni a csípőm miatt. :-) hát igaza lett :-(

nkeem is olyan volt mintha erősen p*ncin rugtak volna.Ha a picivel minden rendben van, akkor ne izgulj a fájdalom miatt.

10hós anyuka

2010. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is csak a "ne izgulj" tábort erősítem.

És nem akarlak elszomorítani, de még az is lehet, hogy pár hét múlva örülnél, ha "csak ennyi lenne", mint most, mármint kellemetlenség...

Két gyermekem van és különösen a másodiknál éreztem ezt. Előfordult hogy mentem valahova és ha gyaloglás közben ért, akkor majdnem összecsuklottam. (Sőt olyan is volt, hogy összecsuklottam, de az nem a hüvelyszúrka miatt, hanem mert a combidegemben landolt a rúgás).

Tele vagyunk odalent idegekkel és a fokozatos tágulás miatt érzünk ilyeneket.

(Nekem nem kellett nagyobb nadrág, sőt, kiesek mindenből... :o)

És nem szültem korábban, hanem 38-on mindkettőt.


Jó babavárást! És ne ijedj meg, ha még lesznek "furcsaságok" :o)

2010. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jól van :) Köszönöm a válaszokat. :)
2010. okt. 12. 18:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is fáj a medence csontom, főleg reggel amikor felkelek. Nekem azt mondták hogy vegyek ilyen övet ami tartja a hasat. Tágul a medence csontunk, szülés után meg majd az fog fájni hogy megy vissza. :(
2010. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem nincs nagyon értelme ilyen övet venni, mivel nagyon magas vagyok, és széles a csípőm, így közel a pici érkezéséhez is mindenki azt hiszi, hogy maximum 4. hónapban vagyok. (2,7kg-os most a kölyök 35.hét a mérések szerint) De azért köszönöm a tippet :)

Még mindig nagyon fáj, de már kezdek vele megbarátkozni. Mondhatni csak alvás közben kellemetlen, mikor megszoktam, hogy hirtelen átfordulok, és már nem is olyan gyors az a hirtelen :D

2010. nov. 17. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!