Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy fogyok az első...

Normális, hogy fogyok az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyit számított az előzetes edzésem, és esetleg most utóéget a szervezetem (mielőtt kiderült a terhességem, előtte 4 hónapon keresztül heti 6 napot edzettem). Két héttel ezelőtt még stabil 64 kg voltam 175 cm-es magassághoz, utána napokban teszteltem, voltam UH-n, életjel még nincs csak 7 mm szabályos petezsákban szikhólyag. Azon a héten farkaséhség jött rám, olyan jó 600 kcal többet viszek be a szervezetembe, mint előtte, szedek ráadásul vitamint is, amitől szintén jobb az étvágyam. Első trimeszteres terhestornát csinálok, napi fél órát, többet nem bírok, pedig előtte 1 órás HIIT edzéseket nyomtam le, különösebb kifáradás nélkül. Napi 4 liter vizet megiszok, mégis most már csak 62 kg-ot mutat a mérleg. A roszulléteim még el sem kezdődtek. A magasságomnhoz a kritikus határ 58 kg, félek, hogyha esetleg hányós leszek lefogok menni addig. Több kaját egyébként nem tudok magamon letuszkolni a mostani emelt adagon felül.

2023. máj. 20. 09:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem lehet egyszerűen babának hívni? Minek kell idióta módon gügyögni? Csoda, hogy a terhesség helyett a babásodás még nem íródott le. Nem értem némely felnőtt nőt, hogy egy terhesség miatt azonnal elmegy a maradék eszük is.
2023. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11.

Koszonom a jokivansagot! :)


12.

Azert irtam igy, mert fizikalisan meg baromi messze all a babatol, leven az elso trimeszterben vagyok. Itt neked vannak frusztracioid, amit nem artana kezelned. Egyebkent meg abszolut messze vagyok azoktol, akiket felvazoltal, mivel keson vallaltam igy is, eddig a munkaval foglalkoztam, nem pedig az allam csocsen csungtem.

2023. máj. 20. 17:52
 13/14 anonim ***** válasza:
30%

Miért nem lehet türelemmel és megértéssel fordulni a másikhoz? Nézz magadba, miért zavar, ha valaki már becézgető szavakkal, kifejezésekkel fordul a párhetes gyermeke irányába is. Csak nem valami gyerekkori trauma, esetleg saját abortuszod, vagy egyéb problémád van, amit erre a szóra/helyzetre vetítesz ki? A világ legtermészetesebb dolga, ha egy anya szereti a gyerekét és már akkor szeretettel beszél róla(becézgeti), mikor még fejlődésben van.


A becézés a szeretet egyik megjelenési formája és még nem tudja Petikének vagy Hannuskának hívni.

2023. máj. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Általában még pocakmanónak is szokták hívni a babát, (vag a gyengébbek kedvéért embriót) természetesen szeretetből, legalábbis az egyik ismerősöm így hívta, amikor terhes volt a kislányával.

Nincs ebben semmi elítélnivaló szerintem. :)

2023. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!