Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell számolni a heteket?

Hogyan kell számolni a heteket?

Figyelt kérdés
Szerdán lett pozitív a tesztem, május 8.án ovuláltam ,szóval biztosan akkor fogant a baba. Ma Digitális clairblue teszttel teszteltem ami kiirta hogy 1-2 hetes terhes.De miért az előző menstruációtól kell nézni a terhességet? Az appok szerint az utolsó menstruációt kérve 4 hetes terhes lehetek( Bocsi ha buta a kérdés de nem teljesen világos.)

2023. máj. 21. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy jól értem a kérdésed. A digitális tesztek a fogantatástól számítják, hogy hány hetes terhes lehetsz, ami egy normál ciklusnál kb. 2 héttel a menstruáció első napja után van. Így pont kijön, hogy 1-2 héttel vagy ovuláció után, vagyis 3-4 héttel a menstruációd első napja után (és ez megegyezik a terhességi koroddal). Azért innen számolják, mert a menzesz első napja biztos, az ovulációé viszont - hacsak nem követte orvos UH-val, akkor nem az. Persze szabálytalan ciklus esetén nem feltétlenül a 14. nap környékén van az ovu, de nyilván az egyéni esetekhez nem lehet szabályt igazítani.
2023. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó menstruációtól kell számolni a heteket, mert senki nem tudja, hogy mikor történt vagy történik a fogantatás. Nem összekeverendő az aktussal!

Gyakorlatilag a lombikosoknál lehet pontosan tudni a dátumokat, hiszen tervezett.

Szóval gratulálok és az utolsó mensitől számolj 🙂

2023. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem hozzászólók is írták, azért mert az utolsó menzesz dátuma a biztos, a fogantatásé nem.

Gondolj csak bele, oké megvan melyik nap lett pozitív az ovuteszted, de simàn lehet hogy eltelt 36 óra is míg kilökődött az a petesejt, vagy csak 12… együtt voltatok a pároddal, a spermái ideális esetben 72 órán át életképesek, a te petesejted 24 órán át termekenyíthető meg.

És ott van utána a zigóta vándorlása, a beágyazódás, stb…

Szóval 1-2 nap (de akár több is) különbség simán összejöhet egy normál ciklus esetén is, persze ez nem olyan számottevő már a végére, úgyse a kiírt dátumra érkezik meg a babák jelentős többsége.

2023. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mensitől számolják ki, 40. Hétre kiírnak de 38 és 42 között bármikor jöhet, mert a babának nincs naptárja. Ez csak egy hozzávetőleges dátum, nem kell rajta görcsölni, hogy de nekem 2 nappal előbb volt ovum. Tökmindegy. Utolsó mensitől adnak egy dátumot, hogy az a kiírt időpont és aztán úgyis úgy lesz, ahogy lesz.
2023. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat.Igazából az orvosi vizsgálatok miatt kérdezem hogy hogyan kell számolni.

4es nem görcsölök rajta meg tudom hogy nem mindig napra hétre pontosan születik a gyerek, csak szeretnék tisztában lenni hogyan kell számolni az első heteket.Mindössze ennyi. Remélem meg engeded és jobban érzed magad ezután a komment után.

2023. máj. 21. 11:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem is neked szántam, hanem általánosságban, hogy ezen kár pörögni, a nőgyógyász egyszer nem fogja megkérdezni, mikor volt pozitív az ovu teszt, vagy hogy mikor voltatok együtt. Csakis az utolsó menstruáció dátumát fogják kérdezni. Szóval onnan kell számolni.
2023. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod és bocsi akkor.Világos amit írsz vagyis azthiszem hogy az.de egy app szerint ma léptem az 5.hétbe bele akkor már a 2.hónapba vagyok a terhességbe? Ez full butaság így.Jönnél privátba elmagyarázni?
2023. máj. 21. 17:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmagyarázom itt. Hátha másnak is jó lesz egyszer:

Ugyanúgy van ez, mint az életkorral. Amikor megszületik a baba, az első évében van, egészen az első szuletésnapjáig, amikor belép a második életévébe.

Te ahogy betöltöd a 4. Hetet, belelépsz az 5. Hétbe, majd ha betöltöd a 11.et, a12.ben leszel, majd betöltöd a 40. Heted, belelépsz a 41.be.

Ha ma van a 28. Születésnapod, azzal beleléptél a 29. Életévedbe, a nagymamám a hatvanhetedik éveben hunyt el: már betöltötte a 66ot, de a 67et még nem.

A hónapoknál ez nagyon csalóka mert nem 28 nap, 4 hét egy hónap, így 12 hetesen nem pont 3 hónapos leszel, mert 12*7 az 84nap, de 3 hónap 90. 91, 91, attól függ épp hogyan esik.

40 hetesen 280 napot vagy terhes, de 9*30 az 270. Szóval ez megint olyan dolog, hogy nem kell véresen komolyan venni hány hónapos vagy, az orvos a heteket foga mindig kérdezni, ráadásul a betöltött hetet.

Szóval most 5 hetes vagy.

Itt már akkor leírom a +napokat is...ma vagy 5+0, vagy kereken 5 hetes, holnap 5+1, holnapután 5+2 és így tovább, egész jövő vasárnapig a 6. Hétben vagy, mert akkor 6+0 leszel és ott belépsz a 7. Hétbe.

Remélem érthető.

2023. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem.

Csak az a fura,hogy már hetekről beszélünk, ráadásul 5 hét,holott még terhesség sem volt pl. április végén.( ápr. 17én volt az első napja az utolsó mensimnek) ciklus 21.napján ovuláltam. ( ezért is fura hogy számolják a mensi és az ovuláció közötti heteket ami 3 hét)de ez már megint részlet kérdés.UH-n nyilván megtudja állapítani hogy mikor is " fogant".Mégegy kérdés: vérvételre szeretnék menni hogy biztos terhes vagyok e.Arra már mehetek orvoshoz egy beutalót kérni vagy az is korai? Várjak a 7-8 hétig míg megnéz UH-n?

2023. máj. 21. 17:46
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha már megnézi uh-n, tokfelesleges vérvételre menni terhes vagy-e, de ha a teszt reagál a hcg-re, akkor van hcg, akkor terhes vagy.

Arra a háziorvos is be tud utalni és már mehetsz, ha egyszer pozitív a teszt.

2023. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!