Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori a terhesség...

Mennyire gyakori a terhesség alatti menstruáció? Illetve a terhességi tesztek mennyire pontosak?

Figyelt kérdés

Párommal napra pontosan menstruáció után 4 nappal voltam együtt. Megszakításos módszerrel “védekeztünk”. Igen, tudom felelőtlenség, viszont gumival kezdtük ami időközben elszakadt, így ehhez a módszerhez folyamodtunk tovább. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem véd 100%-san s ha úgy van, hát akkor viselem a következményeket.

Azonban, eleve ovuláció előtt voltunk együtt, és a menstruációm is megjött 2 hét 5 nappal később, a vártnál 2 nappal hamarabb. Nem vettem észre rajta változást, szokásos 5 napig tartott, és mennyiségre is olyan volt mint általában. Aktus után, illetve menstruáció előtt csináltam 2 terhességi tesztet ami telibe negatív lett, így részemről teljesen kizártam a terhesség lehetőségét.

A kérdés, akkor meg minek vagy itt?


Pontosan azért, mert 1 hete folyamatosan olyan történetek, sztorik, hírek jönnek velem szembe a létező összes platformon, hogy “terhesség alatt egyre gyakoribb az első hónapokban a menstruáció” illetve “a terhességi teszt negatív, de terhes volt a nő”…

Szóval kicsit ráparáztam a dologra, és gondoltam rákérdek valóban mennyire gyakori a menstruáció terhesség alatt, illetve a teszt aktus után 2-3 héttel mutat már pontos eredményt? Vagy inkább ismételjem meg a tesztet újra?



2023. máj. 24. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Az irreveláns hogy mennyire gyakori a menstruáció , nem gyakori de ha te 1 vagy azok közül, akik véreznek, akkor ez nem vigasz.

Aktus után 2-3 héttel megbízhatóak a zesutek de ha biztosra akarsz menni, csinaltass hcg vérvételt. A legbiztosabb aktus után 5 héttel egy uh lesz.

2023. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Együtt voltunk a férjemmel peteereskor, s az aktus után 13 nappal már pozitív lett a tesztem. 12. napon már fura tüneteim voltak, ezért is gondoltam arra rögtön, hogy osszejott a picurka.
2023. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha április 18.-án voltunk együtt (kedd) akkor már tegnap telt le az 5 hét, így a héten már mehetnék nőgyógyászhoz? Eleve mennem kell rákszűrésre, maximum elmegyek most és ezzel két legyet ütök egy csapásra. Vagy megéri most csinálnom egy tesztet?
2023. máj. 24. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, csinálj tesztet, mar simán kimutatná, ha terhes vagy.

Legyen otthon mindig teszted, hogy rögtön tudj csinálni, ha felmerül a gyanú.

2023. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat olvasol. Megjo3, negatív a teszt. Nincs terhesség 🤷‍♀️ nyugi kérdező 🙂
2023. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, igen negatív csak már elbizonytalanodtam, hogy nem-e korán csináltam, esetleg még nem tartalmazott elég HCG hormont a vizeletem. Már most tele van a fejem mindennel, nagyon heptikás tudok sajnos lenni :/
2023. máj. 24. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9vu után 9 napon plusz a tesztem ha terhes vagyok.

Volt pár terhességem, de soha nem volt vérzésem ha meg volt akkor el is vetéltem.

2023. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7 vagyok

Valami elcsúszott előbb.

Nekem 9 nappal ovu után + volt a tesztem, ez 5-6 nappal mensi előtt.

2023. máj. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xp ali ***** válasza:
Előfordul mensi terhi közben. A tesztek, ha jól csinálod akkor a leírt pontosságúak. Ha 2-ből 2 pozitív, akkor az vagy. Ha 2-ből 1, akkor is szinte bizotsan. fals pozitív szinte kizárt, a fals negatív eleinte előfordulhat. Ld leírás, ami típusonként változhat.
2023. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!